aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalseplpflpflrfrfff.jpg

Mecenas Ryszard Kalisz zareagował na kolejne obchody polityków PiS związane z miesięcznicą smoleńską.

Na Placu Piłsudskiego wczoraj zgromadzili się przed pomnikiem smoleńskim politycy Prawa i Sprawiedliwości.

"Najpierw w warszawskim kościele seminaryjnym odprawiona została msza św. w intencji ofiar. Potem złożono kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r." - opisuje redakcja Faktu.

Portal oko. press informuje, że miesięcznicę zabezpieczały dziesiątki policjantów, snajperzy i oficerowie SOP

- Wczoraj odbyła się 125. miesięcznica smoleńska i 5. miesięcznica braku raportu podkomisji MON. Tak kompromituje się prawdziwe kłamstwo smoleńskie i jego główny autor Macierewicz. Ktoś chętny stanąć w obronie pana przewodniczącego? - wypowiada się dziennikarz Grzegorz Rzeczkowski z tygodnika "Polityka".

Na temat licznej ochrony prezesa Prawa i Sprawiedliwości głos zabrał za pośrednictwem mediów społecznościowych adwokat Ryszard Kalisz. Prawnik nawiązuje w swoim wpisie do białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenki.

Co roku Prawo i Sprawiedliwość wydaje setki tysięcy złotych na ochronę Jarosława Kaczyńskiego. W 2018 r. ochrona prezesa PiS kosztowała 1,6 mln zł. W 2019 r. cena usług firmy "GromGroup" wzrosła o 200 tys. zł.

Reakcje internautów:

"Nawet prezydenta USA nie chroni tyle ludzi , czy to wymysł samego Kaczyńskiego czy jego poddanych funkcjonariuszy z MSWiA i MON?".

"Prezes dowiedział się niedawno, ze ponad 10 mln Polaków ma do niego stosunek negatywny, delikatnie mówiąc i wie dlaczego. Boi się narodu i słusznie!".

"Im ktoś jest większym tchórzem, tym więcej ochrony zatrudnia.A Pi$-owski miniwódz "odwagę" już pokazał niejednokrotnie... Np. 13 grudnia śpiąc do południa i chowając się potem za plecami mamy. Nad talerzem rosołku...".

"Szeregowy poseł chroniony przez szeregi policji. Policja jest jeszcze panstwowa czy już prywatna?"

          Popierasz KALISZA- kciuk w górę!

+ 530
- 1

Polub Polityczek.pl