aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlepdepdlepdepddddddd.jpg

Poseł Krzysztof Bosak (Konfederacja) krytycznie zareagował na zapowiedź Prawa i Sprawiedliwości dot. zwierząt futerkowych.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Projekt dotyczący zmian ma być już w Sejmie.

- Nasza formacja i nie ukrywam, że ja osobiście, już od długiego czasu uważaliśmy, że w Polsce trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny, jeśli chodzi o prawa zwierząt. Względy, które za tym przemawiają, mają charakter humanitarny - mówił w czasie konferencji Kaczyński.

- Przyszedł taki moment, kiedy możemy się tym zająć na poważnie. Jest gotowy projekt ustawy. To dobra wiadomość, że angażuje się w to młode pokolenie naszej partii. To jest znak zmiany na lepsze. Liczymy na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna, tylko związana z humanitaryzmem i z tym wszystkim, co odnosi się do ludzkiej dobroci, uczciwości. Żeby człowiek był dobry. To ustawa, którą poprą wszyscy dobrze ludzie w Polsce - dodawał prezes PiS.

Plan rządzących nie spodobał się politykom prawicowej Konfederacji, którzy skrytykowali planowane zmiany.

- Eksport mięsa pochodzącego z uboju rytualnego i hodowla futer zwierzęcych to znaczące działy polskiego rolnictwa. Jeśli taka hodowla lub ubój nie spełniają norm -zajmują się nim organy sprawnie działającego państwa. Zakaz hodowli, uboju, to agenda radykalnej lewicy panie Kaczyński - skomentoał poseł Robert Winnicki.

W takim samym tonie wypowiada się Krzysztof Bosak.

- Jakiekolwiek nieprawidłowości w działalności gospodarczej nie są podstawą do jej zakazania, ale do efektywnego wprowadzenia standardów, które wspólnie - jako społeczeństwo - uznamy za minimalne. Dotyczy to hodowców zwierząt i wszystkich innych branż. Brońmy wolności gospodarczej! - zaapelował Bosak.

Były kandydat Konfederacji na urząd prezydenta Polski odniósł się w social mediach do wpisu Sylwii Spurek. Europosłanka skomentowała materiał Janusza Schwertnera (Onet) poświęcony właśnie hodowli zwierząt futerkowych.

- Cierpienie jest naturalną częścią życia i ludzi i zwierząt. (...) W rzeźni zawsze będzie cierpienie, ale dzięki temu osiągamy dobro: zarobek i wyżywienie społeczeństwa - pisze poseł.

          Popierasz BOSAKA - kciuk w górę!

+ 93
- 1321

Polub Polityczek.pl