dwnld952825206.jpg

W Krakowie została dzisiaj zainaugurowana konferencja "Giełd Trójmorza". W pierwszym dniu pojawił się na niej prezydent Andrzej Duda.

- To jedna trzecia terytorium UE, to jedna czwarta społeczeństwa europejskiego i tylko 10% kapitału, więc cały czas za mało, ale to zarazem wielka perspektywa – mówił Andrzej Duda o Trójmorzu.

- Trzeba starać się mobilizować nasze firmy przede wszystkim do tego, aby inwestować wzajemnie w ramach Trójmorza. Ostatni raz Polska taką siłę jak dzisiaj, miała w XVII wieku i jest naszym wielkim zadaniem, żeby tę szansę wykorzystać - deklarował prezydent.

Duda w czasie swojego wystąpienia wspominał Lecha Kaczyńskiego. - Lech Kaczyński uważał, że mamy podobną historię, przeżywaliśmy podobne trudności. Jesteśmy w stanie może nawet lepiej się zrozumieć, niż jesteśmy w stanie się zrozumieć z naszymi kolegami z zachodu Europy.

- Po spotkaniu z szefami Giełd Papierów Wartościowych państw Trójmorza Prezydent podkreślał, że dyskusja o tym, w jaki sposób budować rynek kapitałowy, a także rozwój ekonomii „jest jedną z kwestii fundamentalnych” - informuje Kancelarii Prezydenta.

- Duda wagarował na lekcjach historii? W XVII w. to akurat było m.in. powstanie Chmielnickiego - durna polityka magnaterii na wschodzie się kłania oraz Potop Szewdzki - durne rozgrywki katolicko-protestanckie - komentuje ekonomista Tomasz Urbaś.

- Rozumiem wtedy kiedy po kolei lali nas Kozacy, Szwedzi i Turcy? Czy Duda aby na pewno jest w pełni władz umysłowych po upadku ze skutera wodnego? - pyta dr Kazimierz Bulandra, ekonomista.

Reakcje internautów:

Andrzejku. Podobno cały czas się uczysz. To poducz się historii. I nie czytaj Sienkiewicza. On dla takich umysłów jak twój jest zabójczo szkodliwy.

Co za brednie!!!

Dobry Bobrze! Zupełnie ten sołtys odleciał.

Przecież od połowy 17 w. Rzeczpospolita zaczęła upadać. Jeszcze zrywami wygrywała bitwy, ale wojny i pokój już nie. Ahistoryczne i nietrafne porównanie.

W XVII wieku Sobieski musiał pożyczać kasę na wojny, bo skarbiec był pusty. Trochę jak teraz, to fakt. 

           Popierasz DUDĘ - kciuk w górę!


+ 10
- 1474

Polub Polityczek.pl