aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakdokfroffffff.jpg

Renata Grochal (:Newsweek") bardzo krytycznie ocenia zachowanie polityków Lewicy w ostatnich dniach. Chodzi o awarię warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka".

Politycy Lewicy - po tym, jak poinformowano o kolejnej awarii oczyszczalni w ciągu roku - rzucili się w mediach na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Trzaskowskiemu oberwało się m.in. od Roberta Biedronia, Krzsztofa Śmiszka czy Macieja Gduli.

- Oj ma pecha Trzaskowski z Czajką. Naprawa kosztowała 40 mln, a ścieki znowu trafiają do Wisły. Chyba tylko potężny ruch społeczny mógłby tu pomoc! - skomentował Gdula.

- Ciężko bronić kolejnej awarii. Ewidentnie jest problem z zarządzaniem Warszawą - pisał na Twitterze Robert Biedroń.

Zachowanie Lewicy nie spodobało się Ryszardowi Kaliszowi, według którego Lewica nie powinna atakować Trzaskowskiego w kontekście Czajki.

- Przedstawiciele lewicy nie powinni krytykować Rafała Trzaskowskiego w kontekście awarii Czajki. Jest problem ale natury technicznej. Politycznie to nic nie daje a wzmacnia PiS w wojnie przeciwko samorządowcom - ocenił adwokat.

Ataki ze strony lewej strony na prezydenta Warszawy krytycznie ocenia także Renata Grochal. Według dziennikarki komentarze posłów lewicy wynikają z tego, że nie mają oni pomysu na siebie/partię.

- To brak pomysłu na siebie, który Lewica próbuje przykryć atakami na największe ugrupowanie opozycji - pisze dziennikarka.

- Pani redaktor tyle pracuje w politycznych tematach i jednego nie może przyswoić. Lewica nie jest PO. I na odwrót. Lewica ma być jak PO i wtedy będzie fajna? - zareagował poseł Krzysztof Śmiszek.

- Z całym szacunkiem, ale zdaje się, że 2,22 proc. głosów - pobity rekord pani Ogorek - to nie był wynik Trzaskowskiego tylko Biedronia. Niech Lewica będzie sobą, a nie PO. Rozumiem, że gdy PiS odebrał wam elektorat socjalny, to idziecie w sprawy światopoglądowe, ale to za mało - odpowidziała Grochal.

         Popierasz GROCHAL - kciuk w górę!


+ 410
- 7

Polub Polityczek.pl