aaaaaaaaaaaaaaakofkofkofrfkrfrrrr.jpg

Były dziennikarz a obecnie dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice - Jerzy Sawka (brat rysownika Henryka Sawki) wypowiedział się o Rzeczniku Praw Dziecka Mikołaju Pawlaka.

Od wczorajszego dnia Pawlak jest obiektem krytyki. Wszystko za sprawą swoich słów wypowiedzianych na antenie TVN24. Urzędnik atakował edukatorów seksualnych.

- Wychwytują dziecko rozchwiane, zaniedbane, któremu dają jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy - przekonywał Pawlak.

Słowa oburzyły wielu internautów. Psycholog Dorota Zawadzka stworzyła internetową petycję w której domaga się odwołania RPD.

"W związku z faktem, iż pan Mikołaj Pawlak nieustannie kompromituje jeden z najważniejszych urzędów w RP, urząd Rzecznika Praw Dziecka proszę o poparcie mojej petycji w sprawie odwołania go z tego zaszczytnego stanowiska" - pisze Zawadzka w swoim dokumencie.

- Ostrzegaliśmy, że pan Pawlak nie spełnia wymagań do powołania na RPD. Dziś używa go Ziobro do rozgrywki o stanowiska i kasę w „Zjednoczonej” Prawicy. Stał się Rzecznikiem Solidarnej Polski. Szczują na osoby nieheteronormatywne. Dla politycznego profitu. Czas na wniosek o odwołanie! - zapowiada poseł Michał Szczerba (KO).

Do aktywności rzecznika najmłodszych obywateli naszego kraju odniósł się na swoim profilu społecznościowym Jerzy Sawka. Były dziennikarz nie gryzie się w język.

- Nie ma najmniejszego sensu komentować słów Mikołaja Pawlaka (...) trzeba głośno mówić, że to dureń - komentuje Sawka.

          Popierasz Sawkę - kciuk w górę!

+ 1844
- 9

Polub Polityczek.pl