aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdlrplfrpfrfffffrrrrrr.jpg

Poseł Kazimierz Smoliński (PiS) odniósł się do awarii związanej ze ściekami w stolicy.

Historia lubi się powtarzać. Rok temu Warszawa borykała się z takimi samymi problemami dot. oczyszczalni "Czajka" - co dzisiaj.

- Za chwilę zacznie się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Z przedstawicielami rządu będziemy rozmawiali także o rozwiązaniach tymczasowych - zapowiedzial dzisiaj wieczorem prezydent Warszawy.

- Obecnie trwa wypompowywanie wody z miejsca awarii, po tym będziemy mogli dokładnie ocenić jej rozmiary. Ścieki, które awaryjnie zrzucane są do Wisły są ozonowane. Woda w kranach w Warszawie jest bezpieczna i zdatna do picia. O najnowszych ustaleniach będę informował na bieżąco - dodał Rafał Trzaskowski.

- W związku z awarią w oczyszczalni "Wody Polskie" apelują, żeby nie korzystać z wody w Wiśle! Zwłaszcza nie wędkować, nie pływać oraz nie podchodzić do brzegu - poinformowało Radio Zet.

Wyjaśnienia władz Warszawy nie przekonują polityków obozu rządzącego, jak i przychylnych jemu dziennikarzy.

- Mamy powtórkę sprzed roku i kolejną katastrofalną awarię Czajki. Warszawskie fekalia znów płyną Wisłą. Trzaskowski nie zastosował się do zaleceń MGMiZS, nie wykonał rurociągu awaryjnego. Ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły. Skierujemy sprawę do prokuratury - ogłosił minister Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Do wydarzeń w stolicy odniósł się także poseł Kazimierz Smoliński (PiS). Polityk oczekuje, że sprawą oczyszczalni zajmie się... Komisja Europejska.
"Czekamy na reakcję KE, Greenpeace i Zielonych" - pisze Smoliński na Twitterze.

Polityk PiS w swojej niechęci do władz Warszawy z prezydentem Warszawy na czele nie zauważył dzisiejszego komunikatu Greenpeace.

- Kolejna w ostatnich miesiącach awaria Czajki jest dowodem na nieudolność władz Warszawy. Czekamy na kolejne informacje o skali awarii i żądamy wyjaśnień jej przyczyn - oświadczyła organizacja ekologiczna.

     Popierasz SMOLIŃSKIEGO - kciuk w górę!


+ 16
- 1395

Polub Polityczek.pl