75341420_799936200433752_1536913354933724_n_1.jpg

Europoseł Radosław Sikorski odniósł się do głośnej nacjonalistycznej manifestacji w Katowicach. Marsz nacjonalistów odbył się w ostatni piątek.

Manifestacja nacjonalistów miała charakter antylgbt. W czasie jej trwania mogliśmy usłyszeć wulgarne hasła skierowane pod adresem mniejszości seksualnych.

-J... LGBT", "Zakaz pedałowania", "Chłopak i dziewczyna - normalna rodzina", a także "Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę" - krzyczeli uczestniczy manifestacji.

Zdziwienie wzbudziła postawa policji. Mundurowi sprawiali wrażenie, jakby nie widzieli zachowania nacjonalistów.

Dopiero gdy w przestrzeni internetowej policja zaczęła być kytykowana za swoją bierność, pojawił się komunikat Macieja Wąsika.

- Policja zatrzymała mężczyznę, które hajlował na demonstracji w Katowicach. Odpowie przed prokuratorem za publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści - oświadczył wiceminister MSWiA.

Po upublicznieniu materiału z demonstracji nacjonalistów, do policji skierował się za pośrednictwem Twittera europoseł Radosław Sikorski.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlepdddddd.png

Reakcje internautów:

"Nie łapiąc łamiących prawo, policja sama prawa nie przestrzega, co jest już niedopuszczalne i karygodne".

"Gęby pełne prymitywnych haseł i brunatne łapska zanurzone w państwowej kasie. Tacy współcześni polscy "prawicowi państwowcy"".

"Wlec kobietę po chodniku to potrafią, ale do naziola nie podejdą. Strach".

"Dlaczego oni to robią, dlaczego państwo PiS niszczy nasz kraj".

"Policja tak się kompromituje, że długie lata nie poprawi wizerunku".

       Popierasz SIKORSKIEGO - kciuk w górę!


+ 369
- 6

Polub Polityczek.pl