aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakedkeodrfrffffff.jpg

Papież Franciszek umieścił post na swoim profilu społecznościowym, w którym odnosi się do obrony Boga przez ludzi.

Częstym argumentem używanym w ostatnim czasie przez środowiska prawicowe jest obrona wiary chrześcijańskiej, Boga - przed społecznością LGBT.

Przedstawiciele prawicy, obecnej władzy, krytykowali/krytykują umieszczanie tęczowych flag na figurach religijnych - ich zdaniem obraża to uczucia religijne.

Władza zaangażowała nawet policję do pilnowania pomników, figur - wszystko aby aktywiści LGBT nie znieważali "świętości", nie obrażali tzw. uczuć religijnych.

Po prawej stronie przy aprobacie Kościoła zrodziła się grupa o nazwie "Żołnierze Chrystusa". Grupę tworzą mężczyźni i mogliśmy ją zobaczyć m.in. w czasie ostatnich protestów przed kościołem św. Krzyża w Warszawie.

Dzisiaj Papież Franciszek umieścił w social mediach post, w którym odnosi się do obrońców Boga. Zdaniem zwierzchnika Kościoła katolickiego Bóg nie potrzebuje nikogo, kto by go bronił.

- Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi - napisał papież.

- Słuchajcie szefa, Ordo Iuris i Radio Maryja - zaapelował europoseł Radosław Sikorski.

- Chrześcijaństwo opiera się na miłości bliźniego, nie wykluczaniu czy nienawiści - komentuje dziennikarz Michał Protaziuk, onet.pl

        Popierasz Franciszka - kciuk w górę!


+ 755
- 8

Polub Polityczek.pl