aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpedlpdlpdlpdlepdlpddddd.jpg

Minister Kultury Piotr Gliński (PiS) umieścił wpis w mediach społecznościowych poświęcony byłemu premierowi Janowi Olszewskiemu.

90. urodziny obchodziłby - gdyby żył - Jan Olszewski. Były premier, działacz opozycji z PRL zmarł w ubiegłym roku.

- 20 sierpnia 1930 r. urodził się Jan Olszewski - Powstaniec Warszawski, żołnierz AK, obrońca represjonowanych działaczy Solidarności, oskarżyciel posiłkowy w procesie morderców ks. Popiełuszki, Premier RP, który marzył o Polsce zupełnie wolnej od komunizmu. Człowiek pełen klasy i taktu - wspomina fundacja im. Janusza Kurtyki.

- Premier Olszewski jest stale w naszych modlitwach i myślach, ale szczególnie dzisiaj warto przypominać jego ponadczasowe ideały i niepodległościową spuściznę - mówi poseł Antoni Macierewicz.

Wspomnieć Olszewskiego postanowił także minister kultury Piotr Gliński, który nazwał Olszewskiego "pierwszym premierem wolnej Polski".

- Bezczelne kłamstwo. Pierwszym premierem wolnej Polski był Tadeusz Mazowiecki. Wam - pisowcom nigdy nie uda się stworzyć zakłamanej alternatywnej historii - odpowiada ministrowi dziennikarka Aneta Mościcka.
***

Gliński został skrytykowany przez internautów przypominających o postaci Tadeusza Mazowieckiego.

"Pierwszym premierem po 1989 roku był Tadeusz Mazowiecki, drugi był Jan Krzysztof Bielecki, dopiero trzecim był Jan Olszewski. Jak minister kultury może być takim tumanem jprdl".

"Pierwszy był Mazowiecki, a Olszewski to najgorszy polski premier obok Kaczyńskiego, Szydło i Morawieckiego".

"Kłamie Pan. Pierwszym Premierem był Tadeusz Mazowiecki, któremu Premier Olszewski nie dorównywał poziomem rządzenia i dialogu".

"Ja jeszcze żyję i pamiętam! Dość tych kłamstw!".

        Popierasz GLIŃSKIEGO - kciuk w górę!


+ 9
- 1033

Polub Polityczek.pl