aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasldedlepdledddddddd.png

Poseł Krzysztof Bosak (Konfederacja) wdał się w dyskusję z internautą na temat małżeństwa oraz związków partnerskich.

Konfederacja jest przeciwko wprowadzaniu związków partnerskich w Polsce. Ugrupowanie prawicowe krytycznie wypowiada się na temat społeczności LGBT oraz deklaruje, że broni wartości chrześcijańskich.

- W dyskusji o LGBT pomija się wątek ekonomiczny. Związki partnerskie np. ułatwiłyby transfer kapitału i oszczędności (podatek od darowizn i spadków, rozliczanie z PIT obciążają finanse), zwiększyły zdolność kredytową. Nie ma powodu by związki on i on/ona i ona miały utrudnienia - napisał w sieci prawnik Adrian Zwoliński.

- Jest powód. Nie są one rodziną i nie ma podstaw by przyznawać im przywileje należne rodzinie - odpowiedział Bosak.

Na tym wymiana zdań się nie zakończyła, Zwoliński i Bosak dalej przerzucali się argumentami.

AZ: Panie Krzysztofie, dzięki za odpowiedź ;) Jeśli ma pan na myśli dzieci, to małżeństwa hetero nieposiadające dzieci (z różnych powodów) są dokładnie w tej samej sytuacji. Nie budzą jednak kontrowersji (i dobrze). Rodzina to miłość, trwałość, lojalność, wsparcie w relacji.

KB: Rodzina to mężczyzna i kobieta wiążący się ze sobą by wspólnie żyć oraz mieć i wychować dzieci. Stają się rodziną gdy zawierają małżeństwo w tym celu. Brak sukcesów w kwestii płodności nie zmienia natury ich związku. Próba Pańskiej argumentacji jest zupełnie wadliwa.

AZ: Ludzie też zawierają małżeństwo i np. nie zamierzają wychowywać dzieci i ich nie wychowują. Inaczej rozumiemy definicję rodziny. Uważam, że rodzinę tworzy lojalność, wsparcie i miłość, a formalizacja o której rozmawiamy ma głównie wymiar ekonomiczny i ułatwia ludziom życie.

KB: Zawieranie małżeństwa z intencją pozostania bezdzietnym jest sprzeczne z celem małżeństwa i jako postawa zła nie powinno być żadnym punktem odniesienia przy dyskusji o prawie i porządku społecznym.

- Pan jest jeszcze głupszy niż przypuszczałam. Wiele małżeństw hetero nie może mieć dzieci i jest skazana na adopcję. Według pana zatem te małżeństwa nie mają sensu. Oto cały Bosak. Nie wiadomo śmiać się, czy płakać - zwróciła się do polityka dziennikarka Aneta Mościcka.
         Popierasz BOSAKA - kciuk w górę!

+ 65
- 2147

Polub Polityczek.pl