1532861653.jpg

Biskup Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy senior diecezji łowickiej, wygłosił w niedzielę homilię w kościele św. Krzyża w Warszawie.

Duchowny atakował w swoim wystąpieniu m.in. społeczność LGBT, mówił o "tęczowej pandemii".

"Matko Boska z Nazaretu, z Częstochowy i z Warszawy! O Łaskawa i Zwycięska uczyń nowy Cud nad Wisłą: Spraw, aby Polska za Twą przyczyną stała się jedną, zgodną rodziną. Norwidowa Prząśniczko! Rany podstępnej nienawiści zabliźnij jak pole kwitnącym lnem. (K. Iłłakowiczówna). Daj nam Matko taką Warszawiankę, ale z wiarą Kananejki. Daj nam, Matko Boska, takiego kapłana, ale z wiarą księdza Skorupki, a stanie się Cud nad Wisłą i ustanie już nie czerwona, ale tęczowa pandemia".

Inny fragment o LGBT

"Będzie kiedyś taki Marsz Równości, w którym będziesz krzyczał jak tęczowy Pankracy: Galilejczyku, zwyciężyłeś! (Z. Krasiński). No i po co tyle było krzyku? Dziecko wyspowiadaj się i wróć na procesję Bożego Ciała. Tam są piękni ludzie, którzy pachną Komunią Świętą, a ty cuchniesz grzechem".

Biskup odwołał się do zachowania Andrzeja Dudy z żoną - złożyli kwiaty przy figurze Jezusa przed kościołem św. Krzyża - po tym jak na figurze pojawiła się tęczowa flaga.

"Panie Prezydencie z Małżonką. Za białoczerwone warszawskie kwiaty. Dziękujmy! To więcej znaczyło dla Polaków niż moich 77 kazań".

W homilii biskup nawiązywał także do trwającej pandemii koronawirusa.

"Księże Prymasie Tysiąclecia, czy ja doczekam Twej beatyfikacji? Kiedy kościół powie, że jesteś święty? Przyjdź i powiedz jeszcze raz, na Wiejskiej i w Brukseli: Non possumus! Panowie, dalej nie możemy! Kocham Polskę bardziej, niż własne serce! Wtedy spadną maski, niech zapełnią się kościoły, niech wrócą rodzice od pracy, a dzieci do szkoły. Księże Prymasie! Teraz przyjdź i stań po naszej stronie. Jeszcze raz nas przeprowadź, przez Morze, ale już nie Czerwone!".

        Popierasz biskupa - kciuk w górę!

+ 112
- 1782

Polub Polityczek.pl