mmatczak.jpg

Prawnik prof. Marcin Matczak wypowiedział się na temat Białorusi. Uczony zestawia sytuację u naszego wschodniego sąsiada z sytuacją w Polsce.

Białorusini nie zamierzają oddawać kraju na kolejne lata Aleksandrowi Łukaszence. Na ulicach Mińska stanęły pierwsze barykady i tym samym protestujący dali sygnał, że chcą obalić dyktatora siłą. Jakie szanse ma ten plan, aby się powieść? Na pewno trudno będzie odwzorować majdan, który miał miejsce na Ukrainie.

- Oczywiście nie uznajemy (wyników). Uzyskane przez nas dane nie są zgodne z tymi, które ogłoszono - powiedziała Swiatłana Cichanouska, kandydatka na urząd prezydenta Białorusi.

Prof. Marcin Matczak porównał sytuację polityczną na Białorusi z tą w Polsce. Według profesora rządzący politycy Prawa i Sprawiedliwości zmierzają do tego, aby uczynić z Polski Białoruś.

- Rzeczy, które nas różnią od Białorusi, jest obecnie na agendzie naszych przywódców - ocenia Matczak. 

- Różni się przede wszystkim tym, że władze w Polsce zostały wybrane w demokratycznych wyborach - zareagował jeden z internautów.

- Władze w Polsce zostały wybrane w demokratycznych wyborach, po czym dokonały zamachu stanu, który ludzie tacy jak Pan skwapliwie uzasadniają. Postawa takich ludzi jak Pan skłania mnie do rezygnacji z zawodu prawnika - nie chcę, by mnie do Pana porównywano - odpowiedział Matczak.

         Popierasz MATCZAKA - kciuk w górę!


+ 832
- 9

Polub Polityczek.pl