aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldfrlrpflrpfffrrrrr.jpg

Były premier Marek Belka odniósł się do bieżących tematów politycznych.

Kurski prezesem TVP. Powrót Jacka Kurskiego na fotel Prezesa TVP niewątpliwie uznać należy za pierwszy sukces kolejnej kadencji Andrzeja Dudy. Pozostaje tylko mianować ponownie Antoniego Macierewicza na Ministra Obrony.

Zatrzymanie Margot. Zamiast wymarzonego Budapesztu klika pana Kaczyńskiego urządza dziś na ulicach Warszawy Moskwę Putina. Według Andrzeja Dudy „Demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.” Jak widać można pomylić demokrację z policyjną pałką. członkiem cywilizowanej rodziny narodów.

Używanie Policji, instytucji wysokiego społecznego zaufania, jako narzędzia do walki ideologicznej, zastraszania i opresji wobec ludzi o odmiennych poglądach, kojarzyć może się jedynie z systemami totalitarnymi lub quasi-demokratycznymi. Posiadanie minimalnej większości w tylko jednej z dwóch Izb Parlamentu i wygranie wyborów prezydenckich stosunkiem 51:49 nie daje żadnej władzy mandatu do stosowania aparatu opresji wobec pełnoprawnych obywateli Rzeczypospolitej.

Zarejestrowane obrazy obezwładniania obywateli na ulicach stolicy państwa trudno dopasować do policyjnej dewizy „Pomagamy i Chronimy”. Komu? Kogo? Władze, nawet te najgorsze i najbrutalniejsze, wszystkie kiedyś mijają. Zwierzchnicy zmieniają się często z dnia na dzień. Dużo trudniej zmienić jednak wizerunek i szacunek ludzi do instytucji i reprezentującego ją munduru. Raz straconego zaufania nie odzyskuje się w mgnieniu oka. Policja ma pomagać i chronić wszystkich obywateli, a nie władzę bojącą się kolorowej flagi. Państwo ma chronić i pomagać słabszym i każdej mniejszości, a nie używać opresji wobec myślących inaczej niż „przywódca duchowy narodu” i jego szeryf.

Wypowiedź wiceministra Kowalskiego. Pewien aparatczyk raczył stwierdzić „Jak będziecie łamać prawo - zamkniemy. Każdego”. Jak rozumiem, dla zachowania proporcji, za bezpodstawne wydanie 70 mln na nieodbyte wybory, po pana Sasina wyrusza już GROM.

Sanepid. Pomylił się o „drobne” 230 tysięcy testów na koronawirusa. Komercyjne wykonanie jednego testu kosztuje około 500 złotych. W sumie to 115 milionów złotych! Czy ta kwota też została wydana „przez pomyłkę”? Czy szefem sanepidu w Kielcach jest pan Sasin?

Marek Belka odniósł się także za pośrednictwem Twittera do dzisiejszej konferencji ministra Zgniewa Ziobro.

          Popierasz BELKĘ - kciuk w górę!

+ 2333
- 24

Polub Polityczek.pl