aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadkdkffffff.png

Posłanka Joanna Lichocka (PiS) skomentowała zachowanie posłanki Klaudii Jachiry w czasie uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd prezydenta Polski.

Jachira przed Zgromadzeniem Narodowym zastanawiała się i radziła internautów czy powinna tego dnia pojawiać się w Sejmie. Wielu polityków KO zdecydowało się nie zjawiać na zaprzysiężeniu Dudy.

W końcu posłanka postanowiła, aby pojawić się na ZN, jednak nie zamierzała biernie przyglądać się jak Andrzeja Duda kolejny raz przysięga przestrzegać Konstytucji.

W dłoniach Jachiry pojawił się transparent z hasłem "krzywoprzysiężca".

- Idąc wczoraj do Sejmu bardzo się bałam. Nie mówiłam o tym nikomu, bo nie wiedziałam jak to zostanie odebrane nie tylko przez przeciwników, ale nawet przez naszą stronę. Miałam ten transparent ze sobą, ale do końca nie byłam pewna czy będę miała odwagę go rozwinąć. Jednak kiedy weszłam na salę sejmową, na której przemawiał Piłsudski, milczał Stomma, przemawiali Mazowiecki, Wałęsa, Balcerowicz, Kwaśniewski i tylu innych wielkich Polaków, a teraz mieliśmy oklaskiwać Dudę, to zrozumiałam, że nie mogę milczeć. Bo jak to możliwe, że przestępca obejmuje urząd prezydenta? Może to po prostu trzeba zgłosić na policję? Mnie ciągają po komisariatach za satyrę, a ten, który według prawników wielokrotnie złamał konstytucję obejmuje najwyższy urząd w Państwie i my się mamy temu biernie przyglądać?! - komentuje Jachira.

- I wtedy strach minął. Rozwinęłam transparent "KRZYWOPRZYSIĘŻCA" i trzymałam go w górze tak długo, żeby wszyscy mogli zobaczyć. A potem wyszłam z tej sali - dodaje posłanka KO.

***

Internauci sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością zaczęli ośmieszać Jachirę w social mediach. Chodzi o słowo "krzywoprzysiężca" pisane przez "ż", które znalazło się na transparencie posłanki. Prawica zaczęła deklarować, że jest to błąd ortograficzny, podczas gdy słowo pisane przez "ż" jest staropolszczyzną.

Post atakujący Jachirę umieściła m.in. posłanka Joanna Lichocka (PiS).

- Prawicowym miłośnikom języka polskiego przypominam, że KRZYWOPRZYSIĘŻCA to stare polskie słowo, jak najbardziej poprawne, ale rzadko używane, bo niewielu jest dzisiaj takich łotrów. Dlatego przestańcie już nudzić i staropolskim obyczajem - pod stół i odszczekać - odpowiada swoim krytykom posłanka Klaudia Jachira.
          Popierasz LICHOCKĄ - kciuk w górę!

+ 40
- 1036

Polub Polityczek.pl