aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoekokkorffrrfffrr.jpg

Publicysta Waldemar Kuczyński wypowiedział się po dzisiejszym zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta Polski.

W Sejmie odbyło się dzisiaj Zgromadzenie Narodowe, Andrzej Duda przyjął ślubowanie przed drugą kadencją w roli prezydenta. Uroczystości towarzyszyło bardzo wiele emocji. Część polityków opozycji, głównie Koalicji Obywatelskiej nie zjawiła się w Sejmie. Posłanki lewicy miały na sobie ubrania w kolorze tęczy, aby dać odpór ostatnim atakom władzy na społeczność LGBT.

Mimo zaprzysiężenia na urząd prezydenta Polski Duda już na zawsze zapisze się na kartach historii jako prezydent wybrany w kontrowersyjny sposób. Kontrowersji jest mnóstwo, zaczynając od problemów, jakie mieli Polacy za granicą, aby wziąć udział w wyborach, aż po zachowanie Telewizji Polskiej wspierającej kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

- Szacunek dla obywateli i instytucji to uczciwe, bezpieczne, konstytucyjne i ważne wybory, a nie ustrojowe bezprawie przypieczętowane Zgromadzeniem Narodowym. Ofiarą kpiny z prawa jesteśmy wszyscy, również wyborcy PAD. Nie ma Zgromadzenia "Narodowego", gdy odebrano głos narodowi. Dziś wobec Zgromadzenia Narodowego złożył przysięgę Prezydent: wybrany w nielegalnym terminie, bez podstawy prawnej, w środku epidemii, w wyborach nieuczciwych, nierównych, niekonstytucyjnych i nieważnych. Wydarzenia te nie mają nic wspólnego z szacunkiem dla obywateli i Konstytucji - wypowiada się prawnik dr Mikołaj Małecki, Uniwersytet Jagielloński.

Na temat Dudy wypowiedział się także publicysta Waldemar Kuczyński, który umieścił wpis w mediach społecznościowych.

       Popierasz KUCZYŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 1376
- 27

Polub Polityczek.pl