aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdrofrofkrofrofkrfkrfkrfrrrrr.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Rzymkowski wypowiedział się na temat dzisiejszego zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na urząd prezydenta Polski.

Sejmowe ławy opozycyjne świeciły dzisiaj pustkami w czasie gdy Andrzej Duda składał ślubowanie przed drugą kadencją. Nieobecność wielu przedstawicieli opozycji była sprzeciwem wobec łamania konstytucji przez Andrzeja Dudę w czasie swojej pierwszej kadencji, jak i sprzeciwem wobec ostatnich wyborów prezydenckich, według opozycji były one nierówne m.in. za sprawą Telewizji Polskiej.

- Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy to czarny dzień polskiej demokracji. Krzywoprzysięzca ślubował Polskiej Konstytucji, którą konsekwentnie, bezrefleksyjnie łamał - komentuje poseł Krzysztof Mieszkowski (KO).

- Smutny dzień dla Polski: po nieuczciwych wyborach przysięga na Konstytucję ten, który wielokrotnie ją złamał - mówi Jan Grabiec (PO).

Posłanki lewicy pojawiły się dzisiaj w Sejmie w odzieży w kolorach tęczy, aby solidaryzować się z osobami LGBT atakowanymi przez Dudę.

- Byłam zaskoczona i zniesmaczona, że Lewica mimo wszystko chce iść na tę dziwną szopkę dzisiaj, ale ta tęczowa forma ekspresji, która zostanie na zdjęciach pamiątkowych muszę przyznać, że spodobała mi się . Brawo za pomysł! - ocenia Iwona Janicka, prezes Fundacji Aktywności Lokalnej

Zachowanie posłanek skomentował poseł Tomasz Rzymkowski (PiS).

- Nie dziwię się, że obrona słabszych jest dla Pana pajacowaniem, skoro dla Pana głównym problemem jest walka ze ślubami z kozami - odpowiedział dziennikarz Maciej Bąk (Radio Zet).

Odpowiedzieli także politycy lewicy.

- Sejm bez PiS będzie normalniejszy - zareagowal poseł Tomasz Trela.

- Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej Art. 32. 1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny - napisała w kierunku Rzymkowskiego posłanka Katarzyna Kotula.

    Popierasz RZYMKOWSKIEGO - kciuk w górę!


+ 18
- 1150

Polub Polityczek.pl