640px-02018_0272_2_Maciej_Gdula_Kraków_Pride_Parad.jpg

Poseł Maciej Gdula (Lewica Razem) wypowiedział się na temat uroczystości zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na drugą kadencję.

Już jutro w Sejmie odbędzie się Zgromadzenie Narodowe w czasie którego dojdzie do zaprzysiężenia prezydenta. Wielu czołowych polityków Koalicji Obywatelskiej zapowiada, że nie zjawi się na Sali Plenarnej. Sąd Najwyższy uznał wynik wyborów prezydenckich mimo wielu kontrowersji.

- Nie pójdę na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP. Tak jak zresztą i inni szefowie, szefowe, partii tworzących Koalicję Obywatelską. Bo niszczył praworządność, sprowadził prezydenturę do długopisu i wrzasków pogardy. Bo dzieli. Bo gardzi prawami kobiet, niszczy prawa i godność człowieka. Bo wygrał w nieuczciwy sposób. Bo jest antyunijny. Bo deptał Konstytucję. Owszem, pójdzie delegacja klubu parlamentarnego jako wyraziciele symbolicznego szacunku dla instytucji, wyborców. Tak trzeba. Ale trzeba też powiedzieć, że naszego zaufania nie ma - wypowiada się posłanka Barbara Nowacka.

Na temat jutrzejszej uroczystości wypowiedział się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka, który tak samo, jak Nowacka zwraca uwagę, że w Sejmie pojawi się delegacja KO, natomiast on również się w nim nie pojawi.

- W Zgromadzeniu Narodowym ze względu na szacunek dla instytucji państwowych udział weźmie delegacja parlamentarzystów KO. W zaprzysiężeniu prezydenta nie wezmą udziału szefowie partii wchodzący w skład KO jako wyraz sprzeciwu wobec łamania przez Andrzeja Dudę Konstytucji RP.

Oświadczenia polityków bojkotujących zaprzysiężenie Dudy nie spodobało się posłowi Maciejowi Gduli (Lewica Razem), który postanowił dać temu wyraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Panie Pośle, a może najpierw o własnym ugrupowaniu. Kilkanaście dni temu słuchałem Pana wypowiedzi w radiowej audycji. Tłumaczył Pan klęskę Lewicy. Było mi Pana szkoda. Bareją pachniało. Ukłony - odpowiedzial poseł Tomasz Zimoch (KO).

Gdula w czasie wymiany zdań z internautami odpowiedział na pytanie, czy zjawi się jutro w Sejmie.

- Platforma wysyła swoją reprezentację na zaprzysiężenie, chociaż jednocześnie politycy z PO mówią, że nie idą. My nie ściemniajmy ani w sprawie LGBT, ani zaprzysiężenia. Idziemy z szacunku do państwa nie z szacunku do Andrzeja Dudy - napisał poseł Lewicy Razem. 

          Popierasz GDULĘ - kciuk w górę!


+ 15
- 527

Polub Polityczek.pl