aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksorkofkrfrffrrrrr.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek w ostrych słowach odniosła się do wypowiedzi uznanego aktora Janusza Gajosa.

Gajos pojawił się jako gość na tegorocznym Pol'and'Rock festiwalu. Aktor wypowiedział się na temat obecnej władzy i prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

- Oczekiwaliśmy i chcieliśmy zmiany, która nie nastąpiła. I nie wiemy, dlaczego tak się skończyło. Czy w sposób, jaki zasługujemy, czy może zadziałały jakieś siły, które nam to uniemożliwiły - komentował aktor wynik ostatnich wyborów.

Na temat lidera zjednoczonej prawicy Gajos nie ma dobrej opinii.

- Mały człowiek jednym ruchem ręki podzielił nasz kraj i nas samych na dwie części. To jest zbrodnia. (...) Tak powstawało to, co później nazwano hitleryzmem. To takie ordynarne wskazywanie jedną ręką. Jest ci źle? Powiem ci dlaczego: bo ten cię okrada. To straszne, ale działa. Logika, od której włos się jeży na głowie - komentował artysta.

Na słowa Gajosa odpowiedziała europosłanka Beata Mazurek (PiS).

- Wyraźnie widać, że PRL, "Czterej pancerni i pies" odcisnęły trwały ślad na mózgu Gajosa - pisze była rzeczniczka PiS-u.

Polityczka nazywa Gajosa w dalszej części tweeta "prostakiem".

- Radziłbym Pani więcej kultury, więcej szacunku, więcej ogłady zwłaszcza, że Panu Gajosowi nie dorasta Pani do obcasów - odpowiedział były poseł Michał Stasiński.

- Ja bym uważał z przypisywaniem aktorom cech postaci, które zagrali, bo jednak Jarosław Kaczyński grał w filmie o dwóch takich, co coś ukradli - reaguje naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

         Popierasz MAZUREK - kciuk w górę!


+ 91
- 4218

Polub Polityczek.pl