47238811221_216b1c539a_c.jpg

Bp Tadeusz Bronakowski z Konferencji Episkopatu Polski wypowiedział się na temat alkoholu w kontekście patriotyzmu.

Episkopat zachęca do nie spożywania alkoholu przez cały sierpień. Kilka dni temu duchowni skrytykowakli Polaków za zbyt częste sięganie po alkohol.

- Z bólem stwierdzamy, że w przestrzeni publicznej lekceważony jest problem nietrzeźwości. Chore są zwyczaje narodowe i rodzinne, które kultywują powszechne używanie alkoholu jako wyraz dobrego świętowania i udanej zabawy - zakomunikowal Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Teraz wypowiedział się ks. Bronakowski, który jest przewodniczącym zespołu Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

- Abstynencja w sierpniu to wyraz naszego patriotyzmu - powiedział hierarcha Polskiej Agencji Prasowej.

- Dziś wolność ojczyzny nie wymaga od nas walki zbrojnej, ale walki duchowej i moralnej, która da nam ludzi wolnych wewnętrznie, ludzi nieuwikłanych z różnego rodzaju nałogi, w tym zwłaszcza w alkoholizm. (...) Wspaniałą formą naszego patriotyzmu jest podjęcie w sierpniu daru całkowitej abstynencji - dodaje biskup Kościoła katolickiego.

Internauci do Bronakowskiego:

"Patriotyzm, panie Bronakowski, to m.in. płacenie podatków, a więc w tym temacie nie jest pan żadnym partnerem do rozmów. PS. O abstynencji proszę przypomnieć panom Sławojowi Actimelek Głódziowi i Edwardowi 3,44 promila Janiakowi".

"A w pozostałych miesiącach?".

"Nie macie moralnego prawa pouczać kogokolwiek... Z wiadomych względów".

"Czyli Głódź i Janiak nie są patriotami?".

"Mam dla was radę. Jeśli chcecie być, choć minimalnie wiarygodni minimalnie, dajcie zarządzenie, czy jak się tam komunikujecie, aby wino mszalne było bezalkoholowe".

          Popierasz biskupa - kciuk w górę!


+ 11
- 377

Polub Polityczek.pl