aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaprgktgktgogktgokgtgggttt.jpg

Wiceminister w resorcie klimatu Jacek Ozdoba (rocznik 1991) wypowiedział się na temat dzisiejszych obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

W całym kraju odbywają się mniejsze bądź większe uroczystości związane z wybuchem Powstania Warszawskiego. Dzisiaj mija 76 lat od zrywu Polaków przeciwko Niemcom. Walka trwała 63 dni, zginęło ponad 150 tys. ludzi.

- W 2017 r. wystąpiłem o udostępnienie tłumaczenia na język niemiecki raportu o zniszczeniach Warszawy, pani Hanna Gronkiewicz-Waltz odmówiła - z uwagi na relacje międzynarodowe. Pan Trzaskowski powinien wysłać rachunek do Berlina. Niemcy muszą wiedzieć o swoich zbrodniach - wypowiada się wiceminister Ozdoba.

Poseł zjednoczonej prawicy umieścił w mediach społecznościowych zdjęcie Lecha Kaczyńskiego.

- To śp. Prezydent Lech Kaczyński nauczył nas jak dbać o historię i Bohaterów ! - napisał polityk na Twitterze.

- 45 mld 300 mln dolarów to ok. 16 mld złotych, wg cen z 1939 r. Na tyle oszacowano straty materialne Warszawy. Dlaczego raport nie działa na stornie Urzędu Miasta - zwraca się Ozdoba do prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

Internauci do Ozdoby:

"Ale kultury, honoru i mówienia prawdy to już was nie nauczył. Daleka droga przed panem, prezes odejdzie, a plama na honorze zostanie na całe życie".

"A mnie nauczył śp. Tata, 17-letni strzelec "Adolf" z batalionu "Lecha Grzybowskiego" Zgrupowania "Chrobry II"".

"To zawłaszczanie historii, kreowanie jedynych sprawiedliwych w sytuacji, gdy sami powstańcy niespecjalnie Was lubią to bardzo charakterystyczne dla Pańskiej formacji".

          Popierasz OZDOBĘ - kciuk w górę!


+ 18
- 1745

Polub Polityczek.pl