49525270348_9a80a6862d_c.jpg

Episkopat Polski postanowił zwrócić uwagę na kwestię dotyczącą spożywania alkoholu przez Polaków. 

Na oficjalnym profilu społecznościowym polskich biskupów znalazł się post krytycznie odnoszący się do częstego spożywania alkoholu w społeczeństwie. Biskupi piszą o powszechnym używaniu alkoholu w czasie różnego rodzaju spotkań.

- Chore są zwyczaje narodowe i rodzinne, które kultywują powszechne używanie alkoholu jako wyraz dobrego świętowania i udanej zabawy - oceniają przedstawiciele Kościoła katolickiego.

W ostatnich dniach Episkopat zaapelował o życie w trzeźwości przez najbliższy miesiąc - sierpień.

- Kochani rodzice, zachowajcie całkowitą abstynencję od alkoholu, jeśli kochacie wasze poczęte dzieci - wezwali biskupi.

Duchownym bardzo licznie odpowiedzieli internauci, którzy zwracają uwagę, że problem alkoholizmu dotyczy również Kościoła.

"Teraz to żeście się przyczepili do Głódzia".

"Dajecie zły przykład rodzinom, że wspomnę tu tylko biskupów Edwarda 3,44 promila Janiaka i Sławoja Actimelka Głódzia".

"To jakiś żart? A pijaństwo biskupów a alkoholizm wśród młodych kleryków, a jeżdżenie przez kler na podwójnym gazie? Naprawianie świata zacznijcie od siebie, bo to istna Stajnia Augiasza".

"I kto to pisze? Własne podwórko przejrzyjcie. Janiak. Głódź. Pewnie i wielu innych. I z bólem? A kto zasila mury kościołów? Tylko abstynenci? Litości. I nie patrzcie tylko na problem alkoholu. A gdzie przemoc? A gdzie wykluczenia? A gdzie wykorzystywanie? Obudźcie się!".

         Popierasz EPISKOPAT - kciuk w górę!


+ 30
- 1507

Polub Polityczek.pl