aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadekdkefkofkgtgggggttt.jpg

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek odniosła się do słów posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz nt. szczytu państw Unii Europejskiej.

Rządzący od wczoraj przechwalają się na temat szczytu w Brukseli, na którym ustalono kwestie związane z przyznawaniem funduszy europejskich.

Premier Mateusz Morawiecki mówił o wielkim sukcesie polskiej delegacji, nie uwzględniał jednak w swoich wypowiedziach istotnego zapisu uzależniającego pieniądze od praworządności. Zresztą nie tylko szef rządu PiS-u pomijał kwestię dotyczącą prawa. Szeregi posłowie obozu rządzącego także.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił sukces.

- To ogromny sukces, przede wszystkim ze względu na środki, jakie udało się uzyskać dla Polski. Próba, żeby połączyć wypłatę środków z warunkami, które pozwalałyby arbitralnie je nam odbierać, tylko dlatego, że się nie podobamy, wykorzystując puste hasło praworządności, się nie udała. Procedura ustalona na szczycie zawiera na końcu decyzję Rady Europejskiej - a te zapadają jednomyślnie - powiedział Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

- Głównym celem negocjacji rządu PiS w Brukseli nie były pieniądze dla Polski. Tym celem było usunięcie zapisów o związku funduszy z praworządnością. Rząd PiS walczył w Brukseli o bezkarność w łamaniu prawa, a nie o dobro naszego kraju - komentuje poseł Dariusz Rosati.

Na temat wydarzeń w Brukseli wypowiedziała się także posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- W Brukseli przegrał PiS, wygrała polska demokracja - napisała polityczka Koalicji Obywatelskiej.

Na słowa odpowiedziała europosłanka Beata Mazurek (PiS).

Internauci do Mazurek:

"Nie wiem co się z panią dzieje, ale staje pani coraz mniej kulturalna, a nawet chamska. Rozumiem, że to dodatkowe punkty u Wielkiego Prezesa, ale chyba ma pani jakiś swój system wartości itp. negatywne zaskoczenie. Nie pierwszy raz".

"Jest kompletnie odwrotnie. Pani minęła się też (oprócz wymienionych) z elementarną przyzwoitością, wielbiąc i wysławiając tych, którzy niszczą prawo w naszym kraju. Nie spodziewam się niczego innego, bo znamy Pani dupolizyzm prezesa bardzo dobrze...".

"Becia, trzeba być samemu choć trochę inteligentnym, żeby poznać się na czyjejś inteligenci, dlatego też ty do końca życia będziesz spotykać tylko głupców. A teraz idź, poszukaj kogoś, kto ci wytłumaczy, co napisałam".

"Kotek, jesteś już od roku w PE i dalej nie ogarniasz, że prawda jest inna, niż sprzedajecie ze strachu prezesowi. Chyba że aż tak bardzo się boisz, akurat to rozumiem. Tylko proszę, nie atakuj Kamili w ten sposób. Obok inteligencji nawet nie stałaś, a o prawdzie nie masz pojęcia".

          Szanujesz MAZUREK - kciuk w górę!


+ 44
- 2430

Polub Polityczek.pl