aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldepflrpflrpfffffrrr.jpg

Generał Mirosław Różański skrytykował prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Różański w czasie kampanii prezydenckiej współpracował blisko z Szymonem Hołownią. Teraz emerytowany generał odniósł się do wczorajszego wystąpienia Rafała Trzaskowskiego w Gdyni.

Ex kandydat Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Polski deklarował o potrzebie powołania ruchu obywatelskiego, zaznaczał, że partie już nie wystarczą.

- Podejmuję się stworzenia ruchu obywatelskiego, dlatego że partie nie wystarczą. Jeżeli ktokolwiek dzisiaj narzeka na partię polityczną, to ja mam jedną odpowiedź - zapisujcie się masowo i zmieniajcie partie polityczne, tak, żeby one były bardziej otwarte i bardziej demokratyczne, bardziej uśmiechnięte. Ale jeżeli nie, jeżeli nie chcecie się zapisać do partii, to chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który razem z samorządami, organizacjami pozarządowymi, ośrodkami analitycznymi, ludźmi dobrej woli będziemy tworzyć podstawy do tego, żeby bronić społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich niezależnych instytucji. Zróbmy to razem - deklarował Trzaskowski.

- Budowanie ruchu obywatelskiego od prawa do lewa przeciw autokracji to strzał w dziesiątkę. Zmieszczą się wszyscy - komentuje zapowiedź Trzaskowskiego publicysta Przemysław Szubartwicz.

Aktywność prezydenta Warszawy nie spodobała się gen. Mirosławowi Różańskiemu, który zarzuca Trzaskowskiemu kopiowanie... Szymona Hołowni.

Słowa generała wyśmiał dziennikarz Tomasz Lis.

- A jak Hołownia stworzy partię, to kogo będzie naśladował? Tuska, Kaczyńskiego czy Lenina? - zapytał naczelny Newsweeka.

Na słowa wojskowego odpowiedzieli także internauci:

"Kiedyś ceniłem bardzo. Wielkie rozczarowanie".

"To co z tego? Dobre pomysły należy rozwijać, R. Trzaskowski jest dziś osobą mającą potencjał po weryfikacji, ma największe szanse na realizację tego pomysłu, Hołownia i reszta powinni się przyłączyć i go w tym wspierać, wsparcie nie wyklucza działanie ich partii w podobnym duchu".

"A jak napiszę, że Hołownia powielił projekt Ryszarda Petru czy Roberta Biedronia, to będzie prawda czy fałsz? Budzi Pan ogromny szacunek i pewnie dlatego nie pójdą do sądu z tym "Skopiował program Hołowni".

"Nikt nie zabraniał Szymonowi wejścia do drugiej tury i zebrania w niej 10 mln głosów".

"Panie Generale, proszę nie iść tą drogą. W Polsce są rozmaite ruchy obywatelskie, a Szymon Hołownia nie był pierwszym, który stworzył taki ruch i nie będzie ostatnim. PO też kiedyś była ruchem obywatelskim".

      Popierasz RÓŻAŃSKIEGO - kciuk w górę!


+ 81
- 804

Polub Polityczek.pl