46946421611_bf57f10ee7_c.jpg

Amerykańska ambasador w Polsce Georgette Mosbacher kolejny raz zwróciła się do polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Politycy PiS w czasie kampanii prezydenckiej atakowali m.in. telewizję TVN (należąca do Amerykanów). Padły słowa o WSI i szerzeniu kłamstw w stosunku do telewizji z ulicy Wiertniczej.

- Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie. To przykład pogardy dla wyborców z mniejszych miejscowości. Mieszkańcy Końskich i Polacy już niedługo wystawią mu rachunek - pisała Beata Mazurek.

Na słowa te nie pozostała obojętna amerykańska ambasador.

- Beata Mazurek - dobrze Pani wie, że szerzy Pani coś, co jest absolutnym kłamstwem, sugerując że TVN to WSI. Powinna się Pani wstydzić. To jest poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków - zwróciła się Mosbacher do eruposłanki PiS-u.

Następnie głos zabrał poseł Antoni Macierewicz, który ostro zaatakował TVN.

- Obrona kłamstw TVN i agentury WSI, finansowanie prześladowców księdza Blachnickiego i kłamstwa smoleńskiego, wspieranie interesów rosyjskich i niemieckich, propaganda LGBT i pedofilii, demoralizacja dzieci i niszczenie rodziny, walka z Kościołem i naszą tradycją narodową, likwidacja WOT, IPN i CBA, polskiego sądownictwa i telewizji publicznej, a w rezultacie niepodległości to program, który chce się narzucić Narodowi Polskiemu. Dla mnie to zdrada i zaprzaństwo - oświadczył Macierewicz.

Kolejny raz zareagowała Mosbacher:

- W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!

- Szanowna pani Ambasador, w polemice z PO, którą pani zaatakowała, napisałem prawdę i tylko prawdę. Nie zna pani roli agentury komunistycznej w powstaniu TVN; nie zapoznała się pani z kartą LGBT Plus promującą seksualizację dzieci. (...) Na te zjawiska powinien zareagować każdy przyzwoity człowiek - kontynuował Macierewicz w swoim liście do amerykańskiej ambasador.

Dzisiaj Georgette Mosbacher umieściła wpis w social mediach, w którym to już kolejny raz pisze do polityków PiS.

   Popierasz MOSBACHER - kciuk w górę!

+ 3069
- 32

Polub Polityczek.pl