aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaspeldpedlpdedeeeeeeeee.jpg

Dziennikarz Konrad Piasecki (TVN24) wypowiedział się na temat bieżących tematów politycznych.

Kampania Andrzeja Dudy. Prezydent, który co wiec napuszcza „człowieka prostego” na elity, warszawki i salony sam o sobie mówi z dumą, że pochodzi z krakowskiej inteligencji. Tak się kończy prosty egalitaryzm. Takie nagonki na „ideologię LGBT”, „warszawkę”, „elity”, „obce media”, „salon” przynoszą w dłuższej perspektywie fatalne owoce. I gdy mówi to prezydent, który winien dbać o narodową jedność- są po wielokroć groźniejsze niż hejterskie, niemądre, wpisy hunwejbinów obu stron barykady.

Ułaskawiony pedofil przez Dudę. Sprawa ułaskawienia jest dla mnie diabelnie nieoczywista i raczej skłaniająca do zastanowienia niż łatwych oskarżeń. Ale prezydent w takiej sytuacji powinien wytłumaczyć swe motywy, a nie mówić o niemieckich mediach, które go krzywdzą.

Zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe w Konstytucji. Przecież nie ma czegoś takiego jak sformalizowane związki jednopłciowe. To jak można wpisywać je do konstytucji? Samotna matka, wdowa z dzieckiem tworzy trwały związek partnerski z inną kobietą. Co złego stałoby się, gdyby dziecko, które obie wychowują, zostało przysposobione przez jej partnerkę?

Wozy strażackie dla gmin za wyborczą frekwencję. Czy tylko mi się wydaje, że jeśli rząd już urządza konkursy na frekwencję, to nagrodą w nich mogłaby być raczej wizyta premiera, albo koncert orkiestry Polskiego Radia? A wozy strażackie winno się wysyłać nie tam, gdzie ludzie chodzą na wybory a tam, gdzie są one potrzebne?

Debata prezydencka. Powiedzmy to wprost - jest skandalem, że kontrolowana przez obóz władzy TVP zrobiła wszystko, żeby nie doszło do przejrzystej, uczciwej, o kształcie uzgodnionym przez wszystkich zainteresowanych debaty kandydatów. Niezależnie od wyniku wyborów - to urąga standardom demokracji

Wybory. Patrząc, jak nie idzie dostarczanie kart Polonii, należy mieć nadzieję, że niedzielne wybory, w którąkolwiek ze stron, rozstrzygną się większością większą niż kilkusettysięczna. Bo jeśli będzie inaczej, to nie wygrzebiemy się spod protestów, a i powtórki bym nie wykluczał.

Państwo. Nie było w historii III RP kampanii wyborczej, w którą tak intensywnie, po stronie jednego z kandydatów, zaangażowane byłyby struktury państwa. Propagandowe szaleństwo TVP jest ukoronowaniem tego zjawiska. Tak niszczy się standardy. I prowadzi do skarlenia demokracji.

n8352975.jpg

          Popierasz PIASECKIEGO - kciuk w górę!


+ 1244
- 12

Polub Polityczek.pl