aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlepdlepdpdddddddddee.jpg

Europoseł Jacek Saryusz-Wolski wypowiedział się na temat 2. tury wyborów prezydenckich.

Do niedawna jeszcze związany z obozem Platformy Obywatelskiej, teraz europoseł Prawa i Sprawiedliwości - Jacek Saryusz-Wolski wpiera Andrzeja Dudę przed decydującą drugą turą wyborów prezydenckich.

Zdaniem Wolskiego Polska potrzebuje "dobrego gospodarza" i właśnie tym dobrym gospodarzem w jego ocenie jest kandydat PiS Andrzej Duda.

Mało tego, Wolski porównuje sylwetki dwójki kandydatów;

- To wybór między: dziedzictwem Polski AK a schedą po UB i SB z PRL - napisał europoseł PiS-u w mediach społecznościowych.

- To więcej niż spór polityczny. To kwestia zasadniczego wyboru między: niepodległością a podległością, podmiotowością a przedmiotowością w relacjach międzynarodowych, rozwojem gospodarczym a rozwojem zależnym, patriotycznymi rządami a kompradorskimi - dodaje Wolski.
***

Słowa Wolskiego nie spodobały się europosłance Róży Thun.

- Jacek Saryusz-Wolski dzieli Polaków, więc doprecyzujmy: Jacek Saryusz Wolski - były członek SZSP, PZPR, wraz z Piotrowiczem, Wolfgangiem etc. wpisuje się do tej schedy po PRL, a Rafał Trzaskowski z Wandą Traczyk-Stawską i miliony z nas, wywodzących się z akowskich środowisk to dziedzictwo Polski AK.

Reakcje internautów na wpis Wolskiego:

"Nie wycieraj sobie mordy Armią Krajową, a skoro się już powołujesz na jej dziedzictwo, to chyba wiadomo po czyjej stronie opowiedzieli się nieliczni jeszcze żyjący Powstańcy i AKowcy".

"Jacek, bardzo dobrze, że ostrzegasz Polaków przed pisem i zachęcasz do głosowania na Rafała. Masz rację, że Duda i jego obóz są PRLem bis. Jednak pozostało w Tobie trochę przyzwoitości po przejściu do pisu".

"Przecież Pan z Rafałem Trzaskowskim przez wiele lat bardzo blisko współpracował. Smutno patrzeć jak Pan z kiedyś szanowanego specjalisty przeistoczył się pałkarza partyjnego".

"Pan najpierw policzy ilu i gdzie, dopiero potem klei etykietki, bo prezes tamte czasy pamięta i w tej sprawie siedzi cicho".

"Tyle macie wspólnego z dziedzictwem AK co Armia Krajowa z Afirika Korps".

      Popierasz WOLSKIEGO - kciuk w górę!


+ 2
- 784

Polub Polityczek.pl