aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokoeodeoddddddd.jpg

Prezydencki rzecznik Błażej Spychalski odniósł się do stanowiska redaktora naczelnego niemieckiej gazety "Die Welt" Ulfa Poschardta.

Prezydent Andrzej Duda atakuje na wiecach wyborczych polskie redakcje informacyjne posiadające kapitał zagraniczny. Zaatakował m.in. dziennik "Fakt" czy korespondenta dziennika "Die Wielt" w Warszawie Philippa Fritza..

Duda oskarżał media o prowadzenie „bezpardonowej, brudnej kampanii skierowanej przeciwko niemu”.

Na wypowiedzi polskiego prezydenta postanowił odpowiedzieć naczelny "Die Wielt".

"Prezydent Polski Andrzej Duda prowadzi propagandową kampanię przeciwko koncernowi Axel Springer, gazecie Die Welt i jej warszawskiemu korespondentowi. Gdy nasi współpracownicy są atakowani, stoimy w stu procentach po ich stronie i szukamy cywilizowanego dyskursu" - napisał Poschardt.

- Panie Ulf Poschardt. Prosić o rozmowę to mogliście przed drukiem tego odrażającego, paskudnego, atakującego polskiego Prezydenta artykułu. Wybaczy Pan, ale jeżeli autorytetem dziennikarskim jest dla Was pan Lis to raczej nie porozmawiamy zbyt prędko - skierował się Spychalski do kierującego "Die Wielt".

Na słowa współpracownika Dudy odpowiedział dziennikarz Tomasz Lis.

- Spychalski, jesteś durnym hejterem, który rozpuszczał kłamstwa na temat mojej rodziny. Pasujesz do Dudy i PiS-u - napisał naczelny "Newsweeka" na Twitterze. 

              Popierasz LISA - kciuk w górę!


+ 2763
- 31

Polub Polityczek.pl