49973379073_9df32ce197_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki kolejny raz w czasie wiecu wyborczego wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa.

Na początku lipca przebywający w Hajnówce Morawiecki deklarował, że nie trzeba już się bać koronawirusa i zachęcał do udziału w 2. turze wyborów prezydenckich.

- Nic się nie stało podczas pierwszej tury, nic się nie stanie w trakcie drugiej – 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie powinni niczego się obawiać, mogą iść na wybory. Latem wirusy grypy i koronawirus są słabsze, dużo słabsze - mówił Morawiecki i podkreślał, że koronawirus jest w "odwrocie".

Słowa premiera zostały skrytykowane przez prof. Simona.

- Albo to jest fake news, albo ktoś mu coś źle napisał. Niech się premier zajmie tym na czym się zna - powiedział lekarz.

Dzisiaj do sieci trafił kolejny film z wypowiedzią szefa rządu PiS.

- Cała ta choroba została zwalczona - oświadczył Morawiecki.

- On to robi celowo, bo na I turę poszło 10 proc. emerytów - ich wyborców mniej, niż na wybory parlamentarne. To jest obrzydliwe. Po trupach, dosłownie do celu - wypowiada się dziennikarka Aneta Mościcka.
***
- Mamy 314 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), wielkopolskiego (57), podkarpackiego (40), małopolskiego (29), mazowieckiego (28), łódzkiego (21), podlaskiego (13), lubelskiego (10), zachodniopomorskiego (7), pomorskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), opolskiego (3), dolnośląskiego (3) i świętokrzyskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 70-K Zgierz, 88-K Łódź, 56-M Racibórz, 79-M Warszawa - poinformował dzisiaj resort zdrowia.
       Popierasz MORAWIECKIEGO - kciuk w górę!

+ 11
- 989

Polub Polityczek.pl