27400065776_263bb8662a_c.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński skrytykował komentarze opozycji po tym, jak na światło wyszła sprawa ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę mężczyzny, który dokonał przestępstw na tle seksualnym.

Duda umieścił wczoraj wieczorem post na Twitterze, w którym się bronił;

- Sprawa dotyczyła jedynie zakazu zbliżania się. Inne kary były dawno wykonane, nie było gwałtu. Dorosła już od lat pokrzywdzona z matką prosiły o uchylenie zakazu zbliżania się, bo w praktyce mieszkają ze skazanym w jednym domu. To sprawa rodzinna. Wniosek popierały sądy i Prokurator Generalny - napisał Duda.

Ta narracja nie przekonuje jednak wielu osób.

- Osobnik z zakazem zbliżania się mieszka z ofiarami "w praktyce" w jednym domu, a prezydent to sankcjonuje? A więc "w praktyce" to jest ta cała obrona rodziny i wartości rodzinnych - krytykuje Dudę dziennikarz Witold Głowacki, "Polska Times".

Na prezydencie suchej nitki nie zostawiają także politycy opozycji.

- Mężczyzna ułaskawiony przez, robiącego z siebie obrońcę polskich rodzin, prezydenta i kandydata na prezydenta Andrzeja Dudę usłyszał prawomocny wyrok, za „poddanie innej czynności seksualnej” za „znęcanie się, naruszenie czynnosci narządów ciała” na krewnym poniżej 15 roku życia. To się nazywa pedofila. Andrzej Duda ułaskawił pedofila. Panie Duda! Mówiłam to już setki razy, powtórzę raz jeszcze. Wara od naszych dzieci! Bo właśnie pokazał pan jak ważne dla pana są dzieci. Ułaskawił pan pedofila! Proszę teraz zadzwonić do Piotrowicza, obrońcy księdza pedofila z Tylawy i wymienić się doświadczenia na temat tego, jak to jest stanąć po stronie oprawcy, a nie ofiary - wypowiada się posłanka Joanna Schuring-Wielgus.

Krytyka spadająca na Dudę nie spodobała się posłowi Kazimierzowi Smolińskiemu. Polityk PiS pisze o osobach krytykujących Dudę:

- Oni zniszczą każdego i nie uronią nawet łzy nad jego ciężkim losem - czytamy na profilu Smolińskiego.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrpdlrfpffff.png

     Popierasz SMOLIŃSKIEGO - kciuk w górę!

+ 26
- 3857

Polub Polityczek.pl