aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeodkeodkeoddddddddddd.jpg

Wicepremier Jadwiga Emilewicz wypowiedziała się na temat dzisiejszej wizyty w Poznaniu premiera Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki chwalił swój rząd za działania w czasie pandemii koronawirusa. Premier porównywał sytuację na rynku pracy w Polsce do krajów zachodniej Europy.

- Popatrzmy co dzieje się w Hiszpanii, we Francji, w bogatych krajach zachodniej Europy, bezrobocie niestety rośnie jak na drożdżach. U nas sytuacja jest dużo lepsza, pod kontrolą, dlatego właśnie, że do takich miejsc jak Wielkopolska wpłynęły bardzo duże środki z budżetu centralnego Rzeczpospolitej na ratowanie miejsc pracy i te miejsca pracy uratowaliśmy.

- Dzisiaj największe instytucje międzynarodowe stwierdzają, że Polska będzie miała najpłytszy spadek wzrostu, czyli najlepszy wzrost gospodarczy w najbliższym tym i w przyszłym roku łącznie. Myślę, że będziemy mieli rzeczywiście faktyczną "zieloną wyspę" - deklarował Morawiecki.

Na Placu Wolności premiera słuchało ok. 200 osób. Nie zabrakło przeciwników obecnego obozu władzy.

Do wiecu w Poznaniu odniosła się wicepremier Jadwiga Emilewicz. Zdaniem polityczki "Poznań się budzi!".

- Racja, nigdy więcej tak dużego poparcia dla PiS w Poznaniu! Gdyby to tylko Poznań decydował o wyborze prezydenta, to zakończylibyśmy w pierwszej turze - reaguje były poseł Szymon Ziółkowski.

Reakcje internautów:

"Pani Jadwigo, czy pani ma w obowiązkach służbowych wpisane prowadzenie w godzinach pracy agitacji wyborczej? I ja, jako podatnik, płacę pani za to?".

"Poznań jest obudzonym i w pełni świadomym miastem. Dlatego macie tu najniższe poparcie w skali kraju. I proszę sobie moim Poznaniem gęby nie wycierać".

"Pobożne życzenia pani Emilewicz. Jestem z Poznania i nas nie trzeba budzić, bo tu NIGDY Duda nie wygra. Wie pani o tym doskonale".

"Jakaś ambona się znalazła?".

***

Nawet na zdjęciach udostępnionych w sieci przez polityków Prawa i Sprawiedliwości widać jak mało osób zgromadziło się w centrum Poznania w czasie wizyty premiera Mateusza Morawieckiego.

Fot. Szymon Szymkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych)/Twitter

EbM7OE6XYAAopO4_1.jpg

           Popierasz Emilewicz - kciuk w górę!


+ 11
- 3354

Polub Polityczek.pl