Ea30RW5X0AMFomO.jpg

Jeżeli jesteś przeciwnikiem politycznym Andrzeja Dudy i demonstrujesz to publicznie - możesz narazić się na kłopoty, wynika z najnowszej aktywności policji.

Do sieci trafiła informacja o mężczyźnie przesłuchiwanym przez policję. Mężczyzna nie jest osobą pierwszą z brzegu. Chodzi o jego aktywność polityczną i publiczne demonstrowanie swojej niechęci do obecnego prezydenta Polski Andrzej Dudy.

Na swoim busie mężczyzna postanowił napisać "Wolę w szambie zanurkować, niż na Dudę zagłosować".

Wydaje się, że słowa te, grafika, przyciągnęły uwagę, któregoś z okolicznych mieszkańców/mieszkanek i powiadomiono policję, która nie zlekceważyła zgłoszenia.

"Policja zatrzymuje właśnie kierowcę tego busa. Pół godziny trzymają go i "sprawdzają". Ciągle trwa "kontrola". Policjanci wiszą na telefonach, nie potrafią powiedzieć, dlaczego kontrolują pojazd i kierowcę. Policja kryminalna w cywilu też tam jest" - czytamy na Twitterze.

- Nie podoba mi się ta poetyka i robienie z PAD błazna, ale czy to rzeczywiście podpada pod paragraf i policja powinna reagować? - dziwi się dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, dziennik "Rzeczpospolita".

Reakcje internautów:

"Po prawdzie będę pod wrażeniem jak znajdą mu jakiś paragraf".

"Brawo dla tego pana!".

"Bardzo fajne hasło reklamowe dla firmy wywożącej nieczystości. Opatentować i gra muzyka".

"To nie koniec. Teraz będą szukać, kto wydrukował, kto nakleił itd.".

          Bronisz mężczyzny - kciuk w górę!


+ 6403
- 133

Polub Polityczek.pl