49988736876_ab7be99440_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki wypowiadał się dzisiaj w Kancelarii Premiera na temat emerytury.

Szef rządu PiS w czasie swojego wystąpienia do znudzenia powtarzał, że PiS obniżył wiek emerytalny.

Emerytura. Oznacza pewne przejście do nowego etapu życia, do jesieni życia, ale nie musi oznaczać wielkich wyrzeczeń. Emerytura musi być godna. Zapewnienie godnej emerytury w obniżonym wieku emerytalnym zostało przez nas wykonane. Seniorzy latami dawali z siebie wszystko odbudowując Polskę.

Rząd PO. 8 lat temu emeryci dowiedzieli się, że muszą pracować dłużej. Nie potrafiono poradzić sobie wtedy z dziurą budżetową ani z uszczelnieniem systemu podatkowego. My przywróciliśmy wiek emerytalny, zgodnie z naszą obietnicą i godne życie na emeryturze.

PiS. W ostatnim roku zaproponowaliśmy dodatkowe wsparcie finansowe - 13. emeryturę i waloryzację kwotową oraz podniesienie płacy netto. Gdy dodamy to do siebie, to otrzymamy co najmniej 2100-2200 zł w przypadku najniższych emerytur.

Emeryci. Miliony emerytów odczuwa pozytywne skutki naszych działań. Dzisiaj na Radzie Ministrów zdecydowaliśmy się naprawić kolejny błąd i niechlujność legislacyjną z czasów PO. Wykonujemy wyrok Trybunału Konstytucyjnego sprzed ponad roku, żeby sprawiedliwości dla osób z 1953 r. stało się zadość.

EaoTOh3XgAI9kko.jpg

- Rząd przygotował korzystne zmiany dla emerytów urodzonych w 1953 r., którzy stracili na wprowadzeniu w 2013 r. nowych zasad obliczania emerytury. Na zmianach skorzysta ok. 74 tys. osób. Część emerytów otrzyma średnią miesięczną podwyżkę na poziomie ponad 1,4 tys. zł; część emerytów otrzyma wyrównanie – średnio o ponad 12 tys. zł oraz przeciętną miesięczną podwyżkę o ok. 200 zł - informuje Kancelaria Premiera.

Internauci do Morawieckiego:

"Napiszcie jeszcze, że przywrócony wiek emerytalny 65/60 gwarantuje połowę niższą wysokość wypłacanych świadczeń emerytalnych niż przy pracy do 67 roku życia".

"A dziś umierają z głodu, bo ponad 330 tys. ma emeryturę niższą niż 1 tys. zł. To są skutki waszych rządów i obniżenia wieku emerytalnego. Ustawę o głodowych emeryturach podpisał Andrzej Duda".

"Jakie godne życie? Wg prognoz ZUS, jeśli w wieku 60 lat przejdę na emeryturę, dostanę 700 zł. Niech Morawiecki nie kłamie, bo to bardzo brzydko tak kłamać".

"Genialne, krytyka działań rządu, którego doradcą był krytykant. Paradoks w czystej formie".

       Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 48
- 2969

Polub Polityczek.pl