aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldepdlpflffffffffffff.png

Poseł Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja) kolejny raz wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa.

Już na początku epidemii Korwin bagatelizował nową chorobę i podważał słowa lekarzy ostrzegających przed wirusem.

- Poziom wykształcenia lekarzy!! Wirus zabijający 10 proc. zarażonych to nie "broń biologiczna" lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości, bo umierają najsłabsi i najmniej przezorni!! - mówił Korwin.

Następnie polityk deklarował, że śmiertelność na koronawirusa byłaby zapewne mniejsza, gdyby zakazać przyjmowania chorych do szpitali.

- To trzeba by policzyć - ale podejrzewam, że gdyby zakazać przyjmowania chorych na CoV-19 do szpitali i kazać im leżeć w domach, śmiertelność - oczywiście wszystkich chorych - byłaby mniejsza. Przypominam, że np. w Nowym Jorku 88 proc. chorych podłączonych do respiratorów i tak umiera - komentował poseł Konfederacji.

Teraz Korwin chce, aby rząd Prawa i Sprawiedliwości przeprosił za zatrzymanie gospodarki w czasie pandemii. Jak podkreśla 77-latek "nie ma żadnej pandemii".

- Rząd powinien przeprosić za to, co zrobił przez ostatnie kilka miesięcy. Za to, że zamroził całą gospodarkę, całą Polskę. Nie ma żadnej epidemii - pisze Korwin Mikke w mediach społecznościowych.

Politykowi odpowiedzieli internauci:

"Dwa miesiące temu: co to za epidemia, że dziennie umiera jedna osoba?
Miesiąc temu: co to za epidemia, że dziennie umierają 4 osoby?
Dzisiaj... ".

"Mam Pana przepraszać za to, że przeżyłam?".

"Może "nie ma żadnej epidemii" DLATEGO, że podjęto jakieś działania?".

Chorzy

Resort zdrowia w swoim porannym komunikacie poinformował o kolejnych 108 przypadkach chorych na COVID 19. Zakażenia dotyczą województw; śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), dolnośląskiego (1), lubelskiego (1).

Zmarło 8 osób. (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-K Poznań, 92-M, 71-M, 85-K, 65-M, 59-K, 69-M, 67-M Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 27 668/1 191 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

         Popierasz Korwina - kciuk w górę!


+ 139
- 415

Polub Polityczek.pl