EZqjT0-XQAAsvas_1.jpg

Były premier Donald Tusk postanowił wesprzeć w kampanii prezydenckiej kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego.

Po godzinie 9. Rafał Trzaskowski wspólnie z członkami swojego sztabu, sympatykami, udał się do Państwowej Komisji Wyborczej, aby zarejestrować komitet wyborczy.

- Mamy to! Kolejny krok za nami – złożyliśmy dokumenty niezbędne do rejestracji komitetu! Następny przystanek – Gdańsk i obchody 4 czerwca. O 16.30 śledźcie transmisję z Długiego Targu na moim Facebooku! Do zobaczenia i usłyszenia! - mówił prezydent Warszawy.

Głos zabrał także członek sztabu Trzaskowskiego Arkadiusz Myrcha.

- Prezydent Andrzej Duda nagle po 5 latach przypominał sobie, że Polacy mają potrzeby mieszkaniowe i zaproponował spektakularny program oczko wodne w każdym gospodarstwie... Gdzie jest prezydent, który rozlicza rząd z obietnic? Gdzie był pan Andrzej Duda, gdy klęskę ponosił program mieszkanie plus? Dziś mamy pustosłowie i żałosne próby ratowania zmarnowanej kadencji. Młodzi Polacy nie potrzebują oczka wodnego, tylko wsparcia w zakupie własnego mieszkania. Program Mieszkanie+ to wielka klapa tego rządu i 5 lat totalnej nieskuteczności - z zapowiedzianych 100 tysięcy mieszkań został wybudowany zaledwie 1 proc. - krytykował Myrcha kandydata PiS.

W całej Polsce trwa obecnie zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego (wiemy już, że wymagane 100 tys. zostało zebrane), do akcji postanowił się włączyć były premier Donald Tusk.

- Podpisy same się nie zbiorą. Polska Bruksela też powinna swoje dołożyć. Czwartek od 13 pod Parlamentem przy Esplanadzie Solidarności - wzywał były szef Rady Europejskiej.

Do sieci trafiły zdjęcie ze zbiorki prowadzonej przez byłego premiera.

     Popierasz Trzaskowskiego - kciuk w górę!

+ 3973
- 93

Polub Polityczek.pl