33644659258_a55302df23_c.jpg

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w ostrych słowach wypowiedział się na temat polityków opozycji.

Senat ma 30 dni na zajęcie się ustawą PiS ws. wyborów prezydenckich. Rządzącym nie podoba się, że senatorowie prawdopodobnie w pełni wykorzystają liczbę dni zapisaną w prawie.

- Powaga Rzeczypospolitej nie ucierpiałaby na tym, jeśli 6 sierpnia pan prezydent Duda, do którego jest mnóstwo zastrzeżeń, opuściłby swój urząd - wypowiedział się w TVN24 marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

Prawnicy już wcześniej wskazywali, że po odwołanych wyborach 10 maja rozwiązaniem jest, aby prezydent Andrzej Duda zakończył pełnić swój urząd w sierpniu, a następnie rozpisane zostałyby nowe wybory zgodnie z prawem.

Rządzącym nie podoba się jednak takie rozwiązanie i odwlekanie terminu wyborów, ponieważ ich kandydat - Andrzej Duda, z każdym tygodniem traci poparcie w sondażach.

Szef KPRM Michał Dworczyk w mocnych słowach wypowiedział się w mediach społecznościowych na temat marszałka Senatu oraz polityków opozycji.

"Działania Marszałka Grodzkiego i większości senackiej to najgorszy przykład obstrukcji" - stwierdza Dworczyk na Twitterze.

- Pretensje do Sasina. Wreszcie jest szansa, żeby ta ustawa dobrze wyglądała. Senat zajmuje się nią 14 dzień. A ma 30 - odpowiada Dworczykowi poseł Cezary Tomczyk, Koalicja Obywatelska.

Polityk PiS doczekał się odpowiedzi także ze strony internautów:

"Ty idź i popraw oświadczenia majątkowe".

"Gwarantem spokoju i stabilizacji jest zatrzymanie szaleństwa PiS-u z Kaczyńskim na czele !! Nie pamiętam takich czasów, kiedy Polakiem gardził Polak to Wasza zasługa".

"Większość sejmowa nie potrafi zorganizować wyborów? Trzeba było poprzednim razem posłuchać. Nie posłuchaliście. I w swojej bucie nie potraficie przeprosić. A w ogóle, kiedy Sasin odda szmal??".

"Gdyby Sejm nie uchwalał takich gniotów legislacyjnych, Senat nie musiałby wykorzystywać całych 30 dni, aby je naprawić".

        Popierasz Dworczyka - kciuk w górę!


+ 3
- 638

Polub Polityczek.pl