39946479965_a1792d2c06_c.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki w ciągu 2 tygodni wyda oświadczenie, w którym przeprosi byłego premiera Donalda Tuska.

Sprawa dotyczy publikacji przez Patryka Jakiego mema w mediach społecznościowych w 2018 r. Po porażce piłkarskiej reprezentacji Niemiec z Meksykiem na Mistrzostwach Świata w Rosji, Jaki umieścił zdjęcie Donalda Tuska i Grzegorza Schetyny z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka (ofiara katastrofy smoleńskiej).

- Patryk Jaki wykorzystuje zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do heheszek. Podłość przekraczająca wszelkie granice. A jak niewiedza - powinno się to skończyć solidnymi przeprosinami i zapłatą na zbożny cel - zareagował wówczas dziennikarz Patryk Słowik, Dziennik Gazeta Prawna.

- Są granice politycznego chamstwa. Jak można wykorzystywać zdjęcia z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do taniej politycznej zagrywki, sugerującej zdradę polityków PO? - komentował Rafał Trzaskowski.

Donald Tusk postanowił nie puścić płazem całej sprawy i zapowiedział pozew. Dzisiaj okazało się, że jest porozumienie między Jakim i byłym premierem. O konsensusie poinformował mec. Roman Giertych, którego żona reprezentuje Tuska.

- Patryk Jaki przeprosi Donalda Tuska za użycie jego zdjęcia z pogrzebu śp.Sebastiana Karpiniuka jako ilustracji swoich złośliwości wobec PDT. Publikacja przeprosin nastąpi w ciągu 14 dni - oświadczył mec. Giertych.

           Popierasz Tuska - kciuk w górę!


+ 7253
- 56

Polub Polityczek.pl