aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaledplepdleddd.jpg

Wiceminister w resorcie Aktywów Państwoych - Janusz Kowalski, wypowiedział się na temat obecnie urzędującego prezydenta Polski.

Politycy PiS wychwalają dzisiaj prezydenta Andrzeja Dudę w związku z rocznicą 5 lat - od kiedy polityk Prawa i Sprawiedliwości został prezydentem Polski. Duda pokonał wówczas ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Dziennikarz Przemysław Szubartowicz wspomina swój wywiad z Dudą, zaraz po tym, kiedy ten został wybrany na urząd prezydenta.

- 5 lat temu przeprowadzałem wywiad z prezydentem Dudą i zadałem mu pytanie o zaprzysiężenie legalnie wybranych sędziów (sprawa Trybunału Konstytucyjnego - red.). Do dziś nie zostali zaprzysiężeni. Przez 5 lat dzień za dniem pan Duda kompromitował urząd, aż stał się antyprezydentem, wykonawcą woli Kaczyńskiego. Dość tego.

Na temat kadencji Dudy wypowiada się także dziennikarka Hanna Lis.

- 5 lat niszczenia instytucji demokratycznego państwa. 5 lat jawnej pogardy dla prawa. 5 lat bycia zdalnie sterowaną kukiełką starszego pana z Żoliborza. Właśnie dobiega końca najbardziej żenująca pseudoprezydentura w historii Polski. Radujmy się Rodacy!

Zupełnie innego zdania są politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy wychwalają swojego prezydenta.

- 5 lat temu Andrzej Duda zwyciężył, mimo że nie dawano mu szans. Determinacja, praca, dały sukces. Daliśmy radę! Na tę zmianę czekali Polacy. Rodzina, praca, godność, bezpieczeństwo, stały się filarami rozwoju. W tych wyborach znowu musimy dać radę biało-czerwona drużyno - wzywa była premier Beata Szydło.

Zdaniem wiceministra Janusza Kowalskiego Duda odbudował pozycję Polski na świecie.

- Andrzej Duda odbudował pozycję Polski na świecie. Duma! - napisał polityk na Twitterze.

- Duma jest z Pana dumna. Kolega pyta ile kasy Pan przytulił przez ostatnie 5 lat? - odpowiedział politykowi Marek Sawicki, "Polskie Stronnictwo Ludowe".

Wiceministrowi odpowiedzieli również internauci:

"I pan wierzysz w te słowa ? Czy tylko tak, w myśl zasady, że dzień bez wazeliny to dzień stracony. PS ta narracja o tym sojuszu z Kremlem węgla nie obejmuje?".

"Janusz, zejdź z tego trzepaka i idź do domu. Rosołu pojedz, bo nie urośniesz".

"Panie Kowalski - za czasów POPSL Polska, Donald Tusk i Radosław Sikorski w sprawie polityki wschodniej siedziała przy głównym stoliku. Za czasów PiS stoi pod drzwiami do pomieszczenia, w którym znajduje się taki stolik".

       Popierasz Kowalskiego - kciuk w górę!


+ 9
- 1472

Polub Polityczek.pl