EYeHRCgXsAIfav-.jpg

Wybory prezydenckie odbędą się prawdopodobnie 28 czerwca. Kampania prezydencka Andrzeja Dudy nie zwalnia tempa.

Pandemia? Koronawirus? Coraz mniej straszny - przynajmniej dla Andrzeja Dudy, który wyruszył dzisiaj wraz ze swoim sztabem wykonać kilka ładnych zdjęć, aby można było co pokazywać w TVP.

- W trudnych chwilach kryzysu, kiedy pandemia koronawirusa zbiegła się w czasie z suszą, polscy Rolnicy kolejny raz pokazują swój charakter. Dziś rozmawiałem o tym z Panem Janem Kamińskim w Jego gospodarstwie na Mazowszu. Szacunek dla Rolników za Ich ciężką pracę! - oświadczył Duda po wizycie w gospodarstwie rolnym.

EYdvXhCUwAAfG4W.jpgEYdvXhBUwAMBJB7.jpg

Następnie umiłowany prezydent Jarosława Kaczyńskiego wyruszył do Płońska, gdzie spotkał się ze strażakami. Kandydat PiS w nadchodzących wyborach podziwiał prezencję miejscowych pożarników.

- Strażacy Ochotnicy to prawdziwi liderzy lokalnych społeczności. Ludzie, na których zawsze można polegać. Z dumą patrzę na Ich służbę i cieszę się, że mogę wspierać, także nowym wyposażeniem. Dziękuję za spotkanie w remizie w Płońsku. „Bogu na Chwałę, ludziom na ratunek” - napisał Duda na Twitterze po spotkaniu. 

Na aktywność prezydenta krytycznie zareagowali internauci.

"Rolnicy obudźcie się, nie macie żadnych dotacji, nie macie odszkodowań za susze, podniesiono wam wiek emerytalny, nie dajcie się bałamucić przez rezydenta komika!!".

"Ciekawe czy krowy ze szczęścia zaczęły dawać więcej mleka?".

"Rozmawiasz, rozmawiasz i nic z tego nie wynika. Ile ludzi potrzebuje teraz pomocy, a ty tylko rozmawiasz. Zaczną się strajki i to spore i na taczkach was wywiozą w końcu...".

Wybory prezydenckie

Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż prezydencki dla "Super Expressu" w dniach 15-17 maja. Wybory prezydenckie rozstrzygnęłyby się w drugiej turze.

Gdyby PAD spotkał się z Szymonem Hołownią. PAD - 51 proc. 49 proc. - Hołownia; taki sam wynik uzyskałby kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Gdyby Duda spotkał się z nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej Rafałem Trzaskowski. PAD - 53 proc. Trzaskowski 47 proc.

W najnowszym sondażu warty zauważenia jest wyraźny spadek poparcia - w stosunku do sondaży poprzednich - dla Andrzej Dudy. 

- Jeśli wygra Duda, Polska pogrąży się na kolejne pół dekady w pisowskiej degrengoladzie. Po prostu minie kolejne pokolenie w atmosferze politycznej psychozy. Jeśli w II turze wygra Trzaskowski, będzie to koniec władzy autorytarnej w Polsce. Banalny wybór i wielki test dla Polaków - wypowiada się publicysta Przemysław Szubartowicz, naczelny "wiadomo.co".

          Zagłosujesz na Dudę - kciuk w górę!


+ 9
- 661

Polub Polityczek.pl