78949846_172504917198615_7560713068789310946_n.jpg

Prezydent Warszawy oraz kandydat w najbliższych wyborach prezydenckich - Rafał Trzaskowski wypowiedział się na temat wyborów prezydenckich organizowanych przez PiS.

10 maja wybory prezydenckie nie odbyły się. Karty wyborcze jednak zostały wydrukowane decyzją rządzących. Kilka dni temu wicepremier Jacek Sasin deklarował, że to nie on jest odpowiedzialny za druk kart, a decyzję taką podjął premier Mateusz Morawiecki.

- Ja w tym procesie akurat nie uczestniczyłem. Pan premier zlecając PWPW druk kart, kierował się głęboką odpowiedzialnością za państwo. Była wyznaczona data wyborów i państwo musiało się do niej przygotować. W sytuacji obstrukcji ze strony Senatu i obowiązującej decyzji Marszałek Sejmu wyznaczającej datę wyborów nie było innej możliwości jak podjąć decyzję, jakie pan premier podjął - bronił się Sasin.

Karty wydrukowane za grube miliony nadają się do śmieci, ponieważ zmieniła się lista kandydatów. Prawnik prof. Wojciech Sadurski ostrzega Sasina, osoby decyzyjne, że mogą trafić za kraty.

- Rzecz jasna ci wszyscy, którzy narazili Skarb Państwa na wielkie szkody, wydając pieniądze bez podstaw prawnych na tzw. wybory kopertowe; druk kart, przygotowania poczty, reklamy w TV, popełnili przestępstwo niegospodarności na wielką skalę, Art. 296 kk. Uwaga, ministrowi Sasinowi grozi do 10 lat! - ocenia Sadurski.

Do decyzji podjętych przez rządzących odniósł się prezydent Rafał Trzaskowski, który wypowiedział się także o wykorzystywaniu przez polityków pandemii do budowania majątków.

- (Z oburzeniem obserwuję polityków, którzy próbują wykorzystać trudne czasy by) budować fortuny rodzinne, budować fortuny z kolegami, żeby wykorzystywać moment, w którym wszyscy martwimy się o bezpieczeństwo, o miejsca pracy, by na tym budować swój osobisty zysk.

- Z równym oburzeniem obserwuję tych, którzy tę trudną sytuację próbują wykorzystać do doraźnych politycznych celów i próbowali organizować niedemokratyczne wybory. I chciałem jasno powiedzieć, że jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nigdy nie ułaskawię ludzi, którzy łamali prawo w taki sposób - oświadczył prezydent Warszawy.

Trzaskowski został dopytany na antenie Polsat News, których polityków ma na myśli.

    Popierasz Trzaskowskiego - kciuk w górę!

+ 914
- 17

Polub Polityczek.pl