aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeddddddddd.png

Wiceminister Aktywów Państwowych w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Janusz Kowalski odniósł się do sprawy Marka Niedźwieckiego.

Niedźwiecki, który jest symbolem "Trójki" zdecydował się odejść z Polskiego Radia po tym, jak została ocenzurowana Lista Przebojów Trójki. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa Kowalski.

- W końcu. Marek Niedźwiecki, zarejestrowany jako tajny współpracownik komunistycznej bezpieki o pseudonimie „Bera” odchodzi z publicznego radia. Jego dokumenty zostały zniszczone przez bezpiekę 17 stycznia 1990 r., tuż przed rozwiązaniem Służby Biezpieczeństwa - atakuje Kowalski dziennikarza za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Jestem zwolennikiem pełnej dekomunizacji. Nikt kto współpracował z komunistyczną bezpieką nie powinien być wynagradzany z publicznych pieniędzy na uczelniach, w mediach publicznych czy administracji. Nawet jeżeli jest to lubiany czy ceniony dziennikarz albo naukowiec - dodaje Kowalski.

- Nie ma dokumentów, więc niech pan skończy go opluwać obrzydliwy typie. TW SB Kujda był wiele lat najbliższym współpracownikiem Kaczyńskiego i to panu nie wadziło. Wsadziliście TW SB Przyłębskiego na stołek ambasadora hipokryci. Za Markiem Niedźwieckim to pan może teczkę nosić kłamco - odpowiedziała dziennikarka Aneta Mościcka.

Na słowa polityka PiS zareagowali także internauci:

"Może byś się listą kościelnych pedofilów zajął?".

"Teraz większy wstyd być członkiem #PISkomuna. Nie musisz dziękować za tę informację, durniu".

"Jeszcze nawet maj się nie skończył, a tytuł dzbana roku już przyznany. Gratuluję. xD".

"Pana Marka Niedźwiedzkiego, w tym kraju kojarzy każdy i kojarzyć będzie, o tobie zapomną w 5 sekund...".

***
Polskie Radio usunęło listę przebojów Trójki po tym, jak zwycięzcą okazał się Kazik z utworem "Twój ból jest lepszy niż mój". Artysta atakuje w piosence prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, nawiązując do daty 10 kwietnia - wówczas prezes udał się na groby najbliższych mimo trwającej pandemii koronawirusa. Wielu Polaków nie mogło odwiedzić cmentarzy, przez obostrzenia wprowadzone przez rządzących.

Na temat usunięcia Listy Przebojów stanowisko zabrał dyrektor "Trójki" - Tomasz Kowalczewski.

"Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania".

        Popierasz Kowalskiego - kciuk w górę!


+ 55
- 4489

Polub Polityczek.pl