45715658985_793f14d6ff_c.jpg

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński skrytykował muzyka Kazika Staszewskiego.

Kazik kilka dni temu opublikował utwór, w którym krytycznie wypowiedział się na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o datę 10 kwietnia. Wówczas prezes PiS udał się na groby, aby złożyć wieńce - większość Polaków nie mogła wówczas wejść na cmentarze przez pandemię koronawirusa.

Kaczyński został wtedy ostro skrytykowany, m.in. przez scenarzystkę filmową Ilonę Łepkowską.

- Okazał Pan głęboką pogardę i całkowity brak zrozumienia uczuć milionów zwykłych Polaków, ludzi, w których interesie działa Pan ponoć od dziesięcioleci. Tych Polaków, którym w te Święta niedane będzie odwiedzić grobów swoich bliskich, bowiem im, zwykłym Polakom jest to zakazane. (...) Ma się Pan za kogoś lepszego, ważniejszego, kogo zakazy i nakazy nie obowiązują - pisała Łepkowska do Kaczyńskiego.

Na bazie tego zdarzenia Kazik skomponował utwór, w którym śpiewa:

"(...) Otwiera się brama, ja nie wierzę oczom
czy jednak się rzeczy inaczej potoczą
podbiegam,
Twoje karki krzyczą stój,

bo Twój ból jest lepszy niż mój,
Twój ból jest lepszy niż mój

Ból ukoić możesz Ty jeden
wszyscy inni wpadli w biedę
limuzyny dwie jedna cały cmentarz Twój
lepszy niż mój"
.

Piosenka zajęła pierwsze miejsce na "Liście Przebojów Trójki", jednak administratorzy strony PR3 zdjęli szybko ten ranking, ponieważ niedopuszczalne jest - obecnie - aby w mediach publicznych pojawiła się jakakolwiek krytyka pod adresem polityków PiS - w szczególności Jarosława Kaczyńskiego.

- Wczoraj w liście przebojów radiowej Trójki zadebiutował nowy utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" o PJK. Znalazł się od razu na 1 miejscu. Nie znajdziemy o tym informacji na stronie Polskiego Radia, bo dyrekcja uznała, że ich przyszły ból może być jeszcze bardziej bolesny - wypowiada się poseł Waldemar Sługocki.

- Na miejscu Kazika podziękowałbym funkcjonariuszom PiS z Radiowej Trójki. Nie ma lepszej reklamy niż cenzura - komentuje poseł Franciszek Sterczewski.

Głos w spawie zabrał także europoseł Joachim Brudziński (PiS). Polityk krytykuje Kazika, a jego utwór nazywa "czymś barbarzyńskim". 

- Atakowanie Premiera Jarosława Kaczyńskiego za to, że w 10-tą rocznicę największej katastrofy, jaką spotkała nasz Naród po 1945 roku, złożył wieniec pod pomnikiem swojego brata oraz na Jego symbolicznym grobie na Powązkach jest czymś barbarzyńskim - ocenia polityk PiS.

- Ale zdejmowanie informacji o wygranej piosenki Kazika (moimi zdaniem niesprawiedliwą w swej treści),jest albo przejawem głupoty, albo czyjejś złej woli. W wolnym kraju artysta ma prawo do swojej artystycznej (czasami niemądrej) interpretacji zdarzeń - dodaje Brudziński.

        Popierasz Brudzińskiego - kciuk w górę!

+ 40
- 2867

Polub Polityczek.pl