53565137_416870725745889_2805007028157993118_n_1.jpg

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica Razem) skrytykowała decyzję władz Platformy Obywatelskiej w kontekście wyborów prezydenckich.

Małgorzata Kidawa-Błońska nie jest już kandydatką PO na urząd prezydenta Polski. Wicemarszałek Sejmu nie wystartuje w nadchodzących - prawdopodobnie 28 czerwca - wyborach prezydenckich. Platforma Obywatelska pracuje teraz nad wyłonieniem nowego kandydata/kandydatki - decyzja ma zapaść jeszcze dzisiaj.

Jak informuje dziennikarz Konrad Piasecki, największa partia opozycyjna ma obecnie problem z wyłonieniem kandydata. Początkowo mówiło się o Rafale Trzaskowskim, Radosławie Sikorskim czy Tomaszu Grodzkim. W tej chwili żadna kandydatura nie jest przesądzona.

- PO chciała zmienić kandydata szybko, sprawnie i higienicznie. Na razie idzie jej jak po grudzie. A przedłużanie tego procesu to kolejne punkty procentowe urywane następcy MKB - komentuje Piasecki.

Na temat dzisiejszej decyzji władz PO pojawiło się wiele komentarzy. Głos w sprawie zabrał m.in. prezydent Andrzej Duda (kandydat PiS w wyborach).

- Dla Pani Marszałek Małgorzaty Kidawy Błońskiej wyrazy szacunku za start! Walka o urząd prezydencki do łatwych nie należy. Kto uczestniczył ten wie. Dziękuje za kulturalną rywalizację. Powodzenia w dalszej pracy dla Polski! - zwrócił się Duda do Kidawy.

Na temat odwołania MGB wypowiedziała się także posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Polityczka zarzuca politykom PO przedmiotowe potraktowanie swojej byłej już kandydatki.

- Potraktowaliście MKB jak przedmiot. Straszne - pisze Wilegus na Twitterze. 

          Popierasz Wielgus - kciuk w górę!

+ 191
- 104

Polub Polityczek.pl