aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakeokddeeeeee.jpg

Dziennikarka TVP Magdalena Ogórek zareagowała na informację o wycofaniu się z wyborów prezydenckich Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Kidawa Błońska - za sprawą słabych notowań w sondażach prezydenckich - została zmuszona przez działaczy Platformy Obywatelskiej do rezygnacji ze startu w wyborach prezydenckich.

Kampania prezydencka - byłej już - kandydatki PO wyglądała całkiem nieźle do czasu epidemii koronawirusa. Wówczas Kidawa-Błońska postanowiła zrezygnować z dalszego wyścigu o Pałac Prezydencki, zawiesiła publiczne wystąpienia - i za to dzisiaj zapłaciła.

Kidawa-Bońska pojawiła się w Sali Kolumnowej w Sejmie, aby ogłosić swoją decyzję.

- Nie chcę, żeby moje obciążenia przechodziły na całą partię. Ja tę odpowiedzialność biorę na siebie. (...) Mam nadzieję, że wybór, który zostanie dzisiaj dokonany, i wsparcie wszystkich spowoduje, że kandydat opozycji wygra. Pamiętam, że za słowa o bojkocie dostałam bardzo mocny atak ze strony rządzących, ale także moich kontrkandydatów - deklarowała wicemarszałek Sejmu.

- Jedyny taki kraj, w którym za przyzwoitość i upominanie się o zdrowie obywateli płaci się spadkiem poparcia w sondażach. To nawet więcej mówi o Polakach niż rozkochanie suwerena w pisowskim bezprawiu i demoralizacji. Jeśli uda się pokonać Dudę, przyda się Polsce resocjalizacja. Przez ostatnie tygodnie trwała nagonka opiniodawców medialnych oraz środowisk kontrkandydackich na Małgorzatę Kidawę-Błońską. Dziś ci sami ludzie, którzy darli z niej łacha i starali się podebrać elektorat, płaczą, krytykują jej sztab, moralizują. To jest po prostu obrzydliwe - mówi o całej sprawie publicysta Przemysław Szubartowicz.

Do decyzji władz Platformy Obywatelskiej odniosła się także dziennikarka i była kandydatka SLD w wyborach prezydenckich - Magdalena Ogórek. Dziennikarka TVP wbija szpilkę Kidawie, nawiązując do jej hasła z kampanii "Prawdziwa prezydent. Pewna przyszłość".

- Nie minęło kilkanaście miesięcy, jak sprawnie zmieniła pani przekaz - z działaczki i kandydatki lewicy na pseudodziennikarkę na smyczy propagandy Kaczyńskiego - odpowiedział Ogórek aktywista społeczny Szymon Komorowski, Opozycja Obywatelska.
         Popierasz Ogórek - kciuk w górę!

+ 45
- 1929

Polub Polityczek.pl