aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaafrffffff.jpg

Szymon Hołownia wypowiedział się na temat ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.

O Gowinie zrobiło się głośniej kilka dni temu po tym, jak radio RMF FM poinformowało, że jego partia "Porozumienie" nie zgadza się z Prawem i Sprawiedliwością ws. organizacji majowych wyborów prezydenckich.

Jarosław Gowin ogłosił w piątek w Sejmie, że opowiada się za zmianą konstytucji i wydłużeniem kadencji prezydenckiej do 7 lat z zaznaczeniem, że później prezydent nie może ubiegać się o reelekcję. Tym sposobem Gowin chciałby przedłużyć Andrzejowi Dudzie kadencję o 2 lata i wybrnąć z tematu wyborów prezydenckich w czasie epidemii koronawirusa.

Politycy PiS w piątek chwilowo odstąpili od forsowania zmian kodeksu wyborczego gwarantujących powszechne glosowanie korespondencyjne, jednak z pomysłu nie zrezygnowali i decyzję w tej sprawie podejmą w poniedziałek.

Gowin dzisiaj kolejny raz oświadczył, że jest przeciwko organizacji wyborów w maju.

"Jest dla mnie oczywiste: wybory nie mogą odbyć się 10 maja. Będę do tego przekonywał cały obóz Zjednoczonej Prawicy, bo Polska potrzebuje naszej jedności".

- Gowin będzie przeciwko wyborom, ale za jego cichą zgodą wystarczająca liczba jego posłów poprze głosowanie korespondencyjne. Przestańcie się zajmować oświadczeniami tego człowieka. Jego puszenie się, wygadywanie o dumie, o odpowiedzialności i honorze skończy się w poniedziałek - wypowiada się mec. Roman Giertych.

Do Gowina zwrócił się za pośrednictwem social mediów Szymon Hołownia. Według którego minister w rządzie PiS ma... wrażliwe serce i umysł.

"Niech Pan się wykaże odpowiedzialnością, ma Pan wrażliwy umysł i serce. Proszę pokazać, że jest Pan poważnym politykiem" - napisał Hołownia do Gowina.

         Popierasz Hołownię - kciuk w górę!

+ 1406
- 300

Polub Polityczek.pl