aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoededeedddd.jpg

Redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis wypowiedział się na temat najnowszej aktywności prezydenta Andrzeja Dudy związanej z "TikTokiem".

Kiedy w kraju rozprzestrzenia się epidemia koronawirusa, prezydent Andrzej Duda informuje o założeniu konta w młodzieżowej aplikacji "TikTok". Prezydent będzie mógł teraz przesyłać na platformę społecznościową krótkie filmiki wideo.

Według wielu komentarzy zachowanie Dudy jest powiązane z wyborami prezydenckimi w maju (próba przypodobania się młodym wyborcom), które mimo trwającej epidemii politycy PiS - nachwilę - zamierzają przeprowadzić.

- Prognozy zachorowań są dla Polski fatalne. Przez kolejne tygodnie będzie gorzej. PiS popełnia coraz więcej błędów. Brnięcie w wybory to oblanie sprawdzianu z odpowiedzialności. PAD próbując ugrać reelekcję w czasie epidemii zaszkodzi sobie i źle zapisze się na kartach historii - komentuje dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, "Rzeczpospolita".

Do zachowania odnosi się dziennikarz Tomasz Lis.

- Kraj się martwi, naród się niepokoi, za to Anżejek ma nową zabawkę - TikTok. Kupmy mu piaskownicę plus komplet łopatek i wiaderek - styl prezydentury się nie zmieni, za to wyjdzie taniej. Jeśli są warunki, żeby prezydent w czasie narodowego dramatu bawił się w TikTok, to są warunki, żeby go pogonić w cholerę. Ja rozumiem, że mieliśmy Stańczyka, rozumiem też, że może nie jesteśmy najpoważniejszym państwem na świecie. Ale czy naprawdę jego głową musi być błazen?

Dziennikarz ostrzega polityków opozycji przed działaniem rządzących tak, jak ma to miejsce obecnie na Węgrzech. Premier Victor Orban otrzymał od parlamentu uprawnienia do rządzenia krajem przy pomocy dekretów.

- Czy będzie stan wyjątkowy? Zdecyduje Kaczyński. Wybory w terminie? Zdecyduje Kaczyński. Zdalny Sejm? Decyduje Kaczyński. Państwo z dykty, a na czele dyktator. Opozycjo, uważaj na powtórkę z Węgier. Następnej nocy Kaczyński może sobie przyznać prawo rządzenia dekretami. Uważajcie! Mamy stan klęski rządowej. Militaryzują nam życie bez podstawy prawnej - wypowiada się Tomasz Lis.

             Popierasz Lisa - kciuk w górę!


+ 4554
- 139

Polub Polityczek.pl