EUDMpoqWoAALQRM.jpg

Kamery uchwyciły dzisiaj Tadeusza Cymańskiego w Sejmie. Politykowi obozu rządzącego humor ewidentnie dopisywał. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości nie chcieli pojawiać się dzisiaj w Sejmie - proponowali zdalne posiedzenie - z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Jak już się jednak pojawili - nie wydaje się, żeby bardzo obawiali się o swoje zdrowie.

Poseł Marek Suski na sali plenarnej był widoczny w jednej rękawiczce, a poseł Tadeusz Cymański założył sobie maseczkę - którą politycy otrzymywali przed posiedzeniem - na czoło.

EUCjdrsXQAI_yjS_1.jpg

- To niejedyny poseł. Tyle zmarnowanych maseczek. Mam nadzieję, że pracownice i pracownicy ochrony zdrowia są zbyt zajęci, by to widzieć - komentuje zachowanie Cymańskiego dziennikarka Agata Kowalska, "TOK FM".

Reakcje internautów:

"Żywy dowód, że przed głupotą nie chroni żaden filtr".

"Będzie Pan poseł miał bezpieczne czoło".

"Jak można w ten sposób. Toż to świadectwo tego gdzie ma się tych, którzy dziś na pierwszej linii frontu ryzykując swoje zdrowie i życie walczą o zdrowie pacjentów. Jaki wstyd". 

Chorzy

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnych 43 przypadkach koronawirusa w Polsce.

- Mamy 43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z woj. śląskiego, 8 osób z woj. dolnośląskiego, 7 osób z woj. lubuskiego, 6 osób z woj. małopolskiego, 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego i 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1163, 14 osób zmarło - informuje resort zdrowia. 

Łącznie na świecie do tej pory zdiagnozowano 510,644 osób z koronawirusem, zmarło 23,028 osób.

Najwięcej chorych zanotowano w Chinach 81,285 przypadków (liczba ta wolno już rośnie, epidemia wygasa), następnie są Włochy, USA, Hiszpania i Niemcy; w krajach tych przypadków koronawirusa lawinowo przybywa każdego dnia.

       Szanujesz Cymańskiego - kciuk w górę!


+ 31
- 3058

Polub Polityczek.pl