EUCjdrsXQAI_yjS.jpg

Politycy pracują dzisiaj w parlamencie w związku z 8. posiedzeniem Sejmu. Wokół prac jest wiele kontrowersji za sprawą trwającej pandemii koronawirusa.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcieli, aby trwające posiedzenie odbywało się częściowo zdalnie. Na ten pomysł - łamiący regulamin Sejmu - nie zgodzili się politycy Koalicji Obywatelskiej oraz Konfederacji, dlatego dzisiaj posiedzenie odbywa się w kilku salach sejmowych, aby ograniczyć zagrożenie wynikające z epidemii.

Była premier Beata Szydło zaatakowała dzisiaj polityków opozycji, którzy nie chcieli się zgodzić na zdalne posiedzenie w Sejmie.

- Europosłowie głosują dzisiaj zdalnie i zgodnie, ponad podziałami politycznymi. Posłowie PO często do Parlamentu Europejskiego jeździli skarżyć na polski rząd i z podziwem przywoływali zasady obowiązujące w UE. Mają więc teraz okazję, aby z PE wziąć przykład i w zgodzie pracować, a nie politykować - oświadczyła europosłanka PiS.

- Niebywałe, że ktoś wybrał takie nieuctwo jak pani do Parlamentu Europejskiego. U nas obowiązuje nasza konstytucja, która przewiduje fizyczną obecność posłów na sali - art. 120. Ale co o tym może wiedzieć taki wielokrotny krzywoprzysięzca jak pani. Dla was złamać konstytucję to jak bułka z masłem - odpowidziała Szydło dziennikarka Aneta Mościcka.

Za obecnością polityków w Sejmie opowiada się także dziennikarz Marek Kacprzak, który zwraca się do polityków:

- Chcieliście być przedstawicielami społeczeństwa? Biliście się ot to? To teraz po prostu dajcie przykład, że jesteście, gdy tego sytuacja wymaga. Przestańcie się wreszcie nad swoim ciężkim parlamentarnym losem użalać! Albo złóżcie mandat i siedźcie w domach spokojni i bezpieczni.

Sejm pracuje

Wszyscy politycy otrzymali dzisiaj przed wejściem na teren Sejmu specjalne maski i rękawiczki.

- Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. W Sali Plenarnej tylko reprezentacja klubów i kół parlamentarnych, pozostali posłowie znajdują się w innych salach. Szczególne środki bezpieczeństwa. Pracownicy Kancelarii, Straż Marszałkowska i media - pełna mobilizacja, dyscyplina i współpraca - zakomunikował Andrzej Grzegrzółka, Centrum Informacyjne Sejmu.

Politycy dyskutują dzisiaj m.in. o zmianach w regulaminie Sejmu, mających umożliwić zdalną pracę nad ustawami.

Kamery telewizji TVN24 wychwyciły absurdalne zachowanie posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego. 

Reakcje internautów:

"U Marka Suskiego sens jest w miejscu, do którego nikt nie zagląda".

"No cóż... Niektórzy jeszcze ciągle są w trakcie ewolucji...".

"On to przemyślał i wyszło mu, że tak ma mniejsze o 50% szanse na zakażenie".

"Skoro nie widzi wirusa na rękawiczcem, to jest bezpieczny (śmiech)".

         Popierasz Suskiego - kciuk w górę!


+ 4
- 491

Polub Polityczek.pl