aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakodddddddd.jpg

Dziennikarz Jacek Nizinkiewicz (dziennik "Rzeczpospolita") wypowiedział się na temat trwającej pandemii koronawirusa.

Wybory w maju. "Wybory prezydenckie prawdopodobnie nie odbędą się terminowo. Matematyka zachorowań będzie nieubłagana. PiS będzie musiało ustąpić i doprowadzić do przełożenia majowej elekcji, ale w pamięci społecznej zapisze się nieodpowiedzialną szarżą PAD po reelekcję. W związku z epidemią koronawirusa każdy Czech otrzyma w przyszłym tygodniu maseczkę. W Polsce każdy uprawniony do głosowania może dostać kartkę wyborczą za 50 dni. W Czechach obowiązkowa kwarantanna. W Polsce nawet prezydent jeździ po kraju i naraża innych.

Póki sondaże sprzyjają Andrzejowi Dudzie, póty władza nie zdecyduje się na wprowadzenie stanu wyjątkowego, który mógłby zapobiec znacznemu rozprzestrzenianiu się wirusa. A to już jest decyzja polityczna, którą autoryzuje sam minister zdrowia Łukasz Szumowski.".

Andrzej Duda. "Lepiej, żeby PAD wycofał się teraz z twarzą, tak jak wszyscy kandydaci, niż za kilka tygodni, kiedy już nie będzie wyjścia i dojdzie do katastrofy epidemiologicznej. A jeśli jest najlepszym kandydatem, to zostanie ponownie wybrany w każdym innym terminie. Szwajcaria odwołuje referendum 17 maja. Francja odwołuje II turę wyborów samorządowych. Serbia odkłada wybory parlamentarne. Wielka Brytania odwołuje wybory samorządowe. Macedonia Północna odwołuje wybory parlamentarne. A prezydent Duda uważa, że w Polsce wybory powinny odbyć się".

Testy. "PAD mówi, że w Polsce lawinowo nie rośnie liczba zachorowań. Jeśli nie ma powszechnych testów, to nie można powiedzieć ile osób realnie choruje. PAD cieszy się, że ludzie nie wychodzą na ulicę. Zapraszam do Lidla, gdzie ludzie są bez masek, i na imprezy w parkach. Nie da się już zaczarowywać rzeczywistości i udawać, że rząd nie zawalił z testami".

Stan szpitali a narracja rządu. "Jeżeli rząd przygotowywał się do koronawirusa od kilku miesięcy, to dlaczego szpitale nie zostały wyposażone w maseczki, kombinezony itp. personel nie został przygotowany, nie ostrzegano przed wyjazdami w rejony już zarażone, programy w szkołach nie zostały przygotowane? Dlaczego?".

Rydzyk prosi o wpłaty. "Jak dziecko. Bez względu ile zabawek dostanie, zawsze mało".

Kulczyk przekazuje 20 mln na walkę z koronawirusem. "Brawo! A tyle heheszkowania było z tej pani. A twórca SKOK-ów Grzegorz Bierecki coś przekazał?". 

        Popierasz Niziniewicza - kciuk w górę!

+ 1145
- 10

Polub Polityczek.pl