dwnld2043497862.jpg

Prezydent Andrzej Duda pochwalił się liczbą osób, jaka podpisała się pod jego kandydaturą w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta klika dni temu pytany o możliwość zmiany daty wyborów prezydenckich mówił:

"Mam nadzieje, że koronawirus w Polsce nie będzie się tak rozwijał, żebyśmy tego rodzaju temat rozmowy w ogóle stawiali. (...) Dzisiaj nie ma żadnych podstaw prawnych do tego rodzaju wypowiedzi. Poza tym nie zakładam, że będzie taki rozwój koronawirusa, który by nas prowadził do takich rozważań".

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dzisiaj kolejne 20 przypadków osób z koronawirusem.

"Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 - wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe" - czytamy w oświadczeniu resortu zdrowia.

Kampania prezydencka

Rządzący odrzucają scenariusz zakładający zmianę daty wyborów prezydenckich. Prezydent Andrzej Duda pochwalił się dzisiaj za pośrednictwem social mediów zebraniem dużej liczby podpisów pod swoją kandydaturą.

"W całej Polsce zebrano ponad 2 mln. podpisów popierających moje kandydowanie w wyborach prezydenckich" - napisał PAD na Twitterze.

- 2 mln ludzi chce głosować na kłamcę, który nie dotrzymał większości obietnic wyborczych, oszusta, wielokrotnego krzywoprzysięzcę. Wstyd, to pokazuje, że ludzie są niewyedukowani, podatni na kłamstwa. Rozsądny człowiek słucha ekspertów. Duda = kolejne 5 lat kompletnego chaosu prawnego - komentuje dziennikarka Aneta Mościcka.

Internauci do Dudy:

"Na całym świecie wszystkie ważne wydarzenia angażujące duże grupy ludzi są odwoływane. Odbędą się tylko dwa: Defilada na Placu Czerwonym w Moskwie ku chwale Putina. Wybory prezydenckie w Polsce ku chwale Dudy. Bolszewickie towarzystwo".

"Epidemie mamy w kraju! Zajmij się ważnymi sprawami!".

"Żenujące, że ty jeszcze prowadzisz kampanię! Opamiętaj się człowieku!".

           Popierasz Dudę - kciuk w górę!

+ 31
- 1664

Polub Polityczek.pl