aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeddddddd.jpg

Do wymiany zdań doszło w social mediach między posłem Prawa i Sprawiedliwości, pełniącym funkcję wiceministra sprawiedliwości Sebastianem Kaletą, oraz mecenasem Romanem Giertychem.

Giertych został ukarany przez tzw. Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego grzywną w wysokości 3000 zł. Mecenas oświadczył, że jej nie zapłaci w związku, z tym że sąd ten jest nielegalny. Następnie Giertych zwrócił się do Kalety:

- Zapewniam wiceministra Kaletę, że żaden komornik niczego ze mnie nie ściągnie, gdyż jest coś takiego jak skarga na czynności komornicze do sądu. Tak więc egzekucja wam odpada. Albo porzucicie plany wykonania nielegalnej decyzji nielegalnego sądu, albo wyślecie po mnie policję.

Na te słowa odpowiedział wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS.

- Myślał Pan całą dobę nad wybrnięciem ze swojej wczorajszej prawniczej wpadki? Dzięki zmianom w prowadzeniu egzekucji w jej trakcie otrzyma Pan zrozumiały formularz z pouczeniami, a żeby w razie kwestionowania prawidłowości prowadzonych czynności mógł Pan złożyć skargę - napisał Kaleta na Twitterze, po czym dodał: - Panie Mecenasie - przy okazji zostawię małą, koleżeńską radę. Złożenie skargi na czynności komornika nic Panu w tym przypadku nie pomoże, ponieważ tym środkiem nie pozbawi Pan mocy tytułu wykonawczego. Tytuły kwestionuje się powództwem przeciwegzekucyjnym.

Giertych nie pozostał bierny na komentarz polityka PiS...

- Gdybyś chłopcze, zamiast łazić na miesięcznicę postudiował trochę prawo na poważnie, to wiedziałbyś, że powództwo przeciwegzekucyjne opisane jest w kodeksie postępowania cywilnego i dotyczy wyłącznie spraw cywilnych - uświadamia Giertych Kaletę.

Reakcje internautów:
"Panie Mecenasie. Założę się, że aplikanci z Pana kancelarii, w 5 minut zrobiliby miazgę z Kalety. To jest jak mecz piłkarski Brazylii z San Marino".

"Cokolwiek zrobi ten pseudo sąd i cokolwiek napiszą mierni prawnicy, to świadczy to tylko o tym, że są mocno wystraszeni. Wiedzą, że nie mogą Pana zamknąć, bo spotkałoby się to z mocnym społecznym odzewem".

"Tragiczne jest to, że ten młody człowiek, nadal będzie uważał, iż jest najmądrzejszy na świecie. Czy jest coś, co go powstrzyma przed nieustającą autokompromitacją?".

"Oczami wyobraźni widzę całe KaKaO, jak w pocie czoła wertuje kodeksy, żeby odpyskować".
       Popierasz Giertycha - kciuk w górę!

+ 10419
- 84

Polub Polityczek.pl